Lubisz obserwować orły? Wybierz się do Utah

Luty to najlepszy miesiąc na oglądanie bielików. Utah to najlepsze miejsce na ich znalezienie. Orły przylatują do Utah w poszukiwaniu pożywienia i ucieczki przed zimą w innych rejonach.

Lubisz obserwować orły? Wybierz się do Utah. Oto gdzie znajdziecie ich najwięcej:

 

Cedar City – to miasto położone w południowo-zachodniej części Utah ma dwa miejsce gdzie bieliki przebywają:

Fountain Green – miasto znajdujące się w powiecie Sanpete co roku organizuje Dni Orła. Jednym z miejsce do obserwacji orłów jest wylęgarnia ryb oraz droga do Moroni:

  • Fountain Green State Fish Hatchery – 1450 W 24950 N, Fountain Green,
  • Moroni – kierownik regionalnego działu ochrony przyrody zachęca do przejażdżki z Fountain Green do Wales a potem Moroni. Są to dwie małe miejscowości na trasie do których duża liczba orłów zatrzymuje się podczas zimowych miesięcy. Można je spotkać na drzewach, słupach i ogrodzeniach.

Scott Root z jednego z Departamentów Zasobów Przyrody podaje kilka dodatkowych miejsc do obserwacji bielików w północnej i północno-wschodniej części Stanu:

  • Przeczytaj: 35 ciekawostek na temat zdrowego odżywiania
  • Bear Lake – topole znajdujące się przy plaży Rendezvous Beach
  • Echo Reservoir – wzdłuż rzeki Weber od miejscowości Coalville do Croydon i Lost Creek State Park.
  • Farmington Bay – w tym mieście położonym nad zatoką i blisko Antelope Island State Park znajduje się Eccles Wildlife Education Centre – 1157 S. Waterfowl Way, gdzie orły zimują. Centrum oferuje informacje, ekspozycje i slajdy o bielikach i innych ptakach.
  • Randlett – w tej miejscowości znajduje się National Wildlife Refuge Ouray (19001 E. Wildlife Refuge Road) gdzie wysoko na drzewach wzdłuż rzeki Green orły znajdują schronienie.

Dlaczego warto odwiedzić New York City?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię