Kamienie aura – pochodzenie, właściwości i zastosowanie

Kamienie aura zwane również kwarcami aura to kamienie tworzone sztucznie w wyspecjalizowanym laboratorium na bazie naturalnego kryształu górskiego (bezbarwna, przezroczysta odmiana kwarcu), który pokrywany jest warstwą metali szlachetnych.

W wyniku tego procesu powstają kamienie o przepięknych barwach i metalicznym połysku. Kamienie aura to jedyne kamienie, które mimo istotnego wpływu człowieka posiadają niezwykłe właściwości magiczne, poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii kryształy te nabierają starożytnej mocy.

Kwarc aura niezależnie od rodzaju metalu, którym jest pokryty jest symbolem połączenia dwóch światów – duchowego i materialnego; łączy to co stworzył człowiek, z tym co otrzymał w darze od natury. Kamień auta dzięki człowiekowi przejmuje na skutek mistycznego połączenia właściwości kamienia i metalu, którym jest pokryty. Potęguje zwiększa tym samym swoją moc. Jest to idealny przykład tego, jak człowiek może stworzyć coś niezwykłego i wyjątkowego.

 

Kamień aura jest tak naprawdę dla każdego – każdy może się nim energetycznie naładować i wspomóc dzięki jego wpływom oczyszczanie swej aury. Posiadając kwarc auryczny blisko siebie możemy uspokoić swoje nerwy i odnaleźć chwile relaksu, nabieramy sił aby prowadzić szczęśliwe życie.

Kamień auryczny świetnie sprawdza się przy różnego rodzaju traumach, oraz w momentach, w których życie poddaje człowieka próbie – ułatwia przejść trudne chwile w życiu. Niweluje wpływ negatywnych energii, strachu, stresu i lęków. Pomaga w dostrzeżeniu małych sukcesów i czerpania radości z życia. Wspomaga również posiadacza w walce z problemami natury psychologicznej – przede wszystkim wspiera walkę z nerwica i depresją. Pomaga wprowadzić się w stan relaksu. Dzięki jego mocy odnajdujemy równowagę i harmonię. Poprawia zdolności twórcze i kreatywne.

Wyróżniamy kilka rodzajów kwarców aurycznych

  • Amber Aura – odmiana o barwie lekko brzoskwiniowej. Zwiększają świadomość i powiększają zdolności intuicyjne. Są kamieniami o wysokiej wibracji, często używanymi przez specjalistów w dziedzinach parapsychologicznych -tj. przez wróżki, jasnowidzów, osoby zajmujące się telepatią, medytacja, bioenergoterapią, channellingiem.

  • Kwarc Tęczowy (Rainbow Aura) – pokryty jest tytanem i złotem, jest najbardziej popularny z kwarców aurycznych. Kamień dodaje człowiekowi siły i przywraca radość życia, pomaga radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Można go stosować do oczyszczania energetycznego.

  • Ametyst Aura – powstaje przez połączenie kryształu górskiego z platyną i magnezem. Polecany jest do wszelkich praktyk związanych z medytacją i relaksacją. Pomaga w uzyskaniu spójności duchowej, w połączeniu ze światem i naturą. Wibracja kamienia wiąże się ze zdolnością zachwycania się światem i podziwiania jego piękna.

  • Aqua Aura – kwarc o barwie akwamaryny, powstaje na skutek pokrycia kwarcu 24 karatowym złotem. Jest to kamień o bardzo wysokiej energetycznej wibracji, używa się go do aktywacji innych minerałów, uzdrawiania i aktywacji systemu czakr. Oczyszcza pole energetyczne i uwalnia od negatywnych energii, emocji i dolegliwości fizycznych. Przyciąga bogactwo i sukces, pomaga zdobywać wiedzę ezoteryczną uwalnia od depresji i napięcia.

  • Blue Aura – powstaje poprzez połączenie kamienia górskiego z mieszanką sproszkowanych metali szlachetnych, przez co powstaje kamień o pięknym metalicznym, niebieskim odcieniu. aktywuje i zwiększa moc intencji, może służyć do dodawania energii marzeniom i planom. To kamień wysokiej wibracji, może być używany do pogłębiania medytacji i w praktykach parapsychologicznych. Przyciąga pieniądze.

  • Cobalt Aura – powstaje poprzez połączenie kryształu górskiego z kobaltem, jest to kamień dla ludzi niezadowolonych i pragnących zmian w swoim życiu.

  • Tangerine Aura – kwarc o barwie pomarańczowej pokryty żelazem i drobinkami złota. Przeznaczony jest dla osób, które poszukują samorealizacji, chcą nabrać pewności siebie, wyrazić swoje unikalne talenty i dary dla świata. Pomaga także przezwyciężyć nieśmiałość i niepewność siebie. Wspomaga znajdowanie kreatywnych rozwiązań w życiu prywatnym i zawodowym. Przywraca radość życia i entuzjazm, motywuje do działania.

  • Kwarc Anielski – kwarc o delikatnej niebieskawej lub żółtawej poświecie. Efekt tęczy uzyskuje się poprzez połączenie srebra i platyny. Może być wykorzystywany przede wszystkim do medytacji, potrafi przenieść duszę w miejsce, które umożliwi kontakt z duchowymi przewodnikami. Uwalnia od stresu, przynosi wewnętrzny spokój. To kamień wyższej wiedzy, przypominania sobie poprzednich wcieleń, docierania do swojego wewnętrznego piękna i zgłębiania duchowości.

Kamienie aura można z powodzeniem wykorzystywać w medytacji, pomogą one wejść w jej wyższy stopień i połączyć się ze Źródłem. Umożliwiają przeniesienie się duszy do miejsca przebywania Sił Wyższych. Dzięki ich mocy można komunikować się z Wyższymi istotami, np. aniołami oraz uzyskać dostęp do wyższej wiedzy – przypomnieć sobie poprzednie wcielenia i odnaleźć właściwą misję swej duszy. Kamień spisuje się również jako narzędzie do oczyszczania aurystymuluje i oczyszczają energię wszystkich czakr. Aby je pobudzić wystarczy tylko trzymać kamień aura w pobliżu odpowiedniej czakry. Pod wpływem kwarcu aura wyrównuje się nasza wewnętrzna energia, która zaczyna harmonijnie przez nas przepływać.

O kamień auryczny trzeba odpowiednio dbać. Po pierwsze należy co jakiś czas go oczyszczać – najlepiej w strumieniu wody lub poprzez włożenie go do miseczki wypełnionej solą lub ryżem. Po czyszczeniu kamień należy naładować, w tym celu możemy wystawić go na działanie promieni słonecznych lub dokonać naładowania poprzez intencję – ścisnąć kamień w ręku, myśleć i wyobrażać sobie naszą intencję, która także wypowiadamy na głos do kamienia.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię