Skorpion – charakterystyka znaku zodiaku

Skorpion to przede wszystkim bardzo tajemnicza osobowość – nie ma bardziej owianego tajemniczością znaku w całym zodiaku.

Skorpiony są pełne sprzeczności, ich zachowanie może się zmienić w mgnieniu oka. W jednej chwili potrafią być sympatyczne i przyjacielskie a za chwilę zmieniają się w posępnych i gburowatych. Po Skorpionie można spodziewać się właściwie wszystkiego.

Najważniejszą wartością dla osób urodzonych w tym znaku jest lojalność, którą Skorpiony wynoszą ponad wszystko inne – są wierne i nigdy nie zapominają o osobach dla nich najważniejszych. Bronią ich za wszelką cenę, jeśli zachodzi taka potrzeba zdolne są do pomszczenia krzywdy bliskich z całą surowością.

 

Osoby znaku Skorpiona dysponują olbrzymimi zasobami wewnętrznej energii, są wytrzymałe i doskonale radzą sobie z życiem pełnym dylematów, które uwielbiają. Są szczęśliwe tylko wtedy kiedy dookoła nich coś się dzieje – im dramatyczniejsze wydarzenia, tym większa energię odczuwają.

Nie mniejsze znaczenie mają dla Skorpionów także wewnętrzne emocje – uczucia targają nimi praktycznie przez cały czas, przez co momentami trudno im usiedzieć na miejscu. Wciąż ku czemuś podążają, poszukują odpowiedzi na swoje pytania, pragną rozwiązać problemy świata, w którym żyją. Są personifikacją super bohaterów – niezłomnych ponadprzeciętnych ludzi chcących walczyć z całym złem we wszechświecie. Nie radzą sobie z niektórymi rzeczami – nigdy się jednak nie poddają.

Skorpion jest osobą bardzo pamiętliwą – nigdy nie zapomni do końca ran, krzywd i poniżej, które doznał w przeszłości. Nigdy nie zapomina także o cierpieniach swoich bliskich. Nawet po upływie wielu lat będzie chował urazę i kiedy tylko nadarzy mu się okazja, choćby po 30 latach dokona niespodziewanej zemsty.

Skorpiony mają bardzo silnie wrodzone poczucie sprawiedliwości, to kolejna przyczyna, dla której nie spoczną, dopóki winni nie zostaną należycie ukarani. Charakter Skorpiona czyni z niego osobę bardzo wojowniczą, lubiącą działanie i akcję, zawsze wykazuje się siłą i odwagą, nie chowa się przed żadnymi wyzwaniami. Chętnie podejmuję walkę – im bardziej jest zacięta tym więcej satysfakcji mu dostarcza. Uszczęśliwia go już sama świadomość, że będzie miał możliwość zmierzyć się z trudnym przeciwnikiem. Z tych wszystkich względów, otoczenie Skorpionów często jest pod ich wrażeniem, wielu podziwia ich zapał i wewnętrzną siłę.

Skorpion nigdy nie zatrzymuje się w miejscu, nawet w obliczu porażki. Szybko podnosi się i zaczyna szybko odrabiać poniesione straty. Jest człowiekiem ambitnym i nieskłonnym do ustępstw. Z poświęceniem własnego życia i zdrowia podejmuje wszelki wysiłek aby osiągnąć postawiony cel. Za aspiracje i ambicje często przychodzi Skorpionowi płacić wysoką cenę.

Największą wadą skorpiona jest ograniczone postrzeganie świata, jest on dla niego czarno-biały, nie istnieją stany pośrednie. Skorpionom trudno odnaleźć równowagę, łatwo popadają w skrajności. Skorpiony są dobre lub złe, nie mają stanów pośrednich. Kiedy Skorpion wybiera zło, z racji swojej wewnętrznej siły destrukcyjnie oddziałuje nie tylko na siebie, ale także na wszystkich swoich najbliższych. Według systemu „czarne / białe” – „dobro / zło” oceniają także innych, nie rozważają nigdy motywacji i pozostałych okoliczności, ale ostateczny efekt.

Zalety: Dynamiczność, przenikliwość, odwaga, nieustępliwość, lojalność, zaradność, analityczność, skrupulatność, spostrzegawczość, namiętność.

Wady: mściwość, pamiętliwość, bezkompromisowość, obsesyjność, niepokorność, podejrzliwość, kłamliwość, zaborczość, pożądanie władzy, skłonność do manipulacji.

Nazwa łacińska: Scorpio.

Kolejność w zodiaku: ósmy.

Żywioł astrologiczny: woda.

Jakość astrologiczna: stała.

Planeta/ciało niebieskie rządzące: Mars, Pluton.

Szczęśliwe kolory: czarny, granatowy, purpurowy, ciemnoczerwony.

Szczęśliwe kamienie: granat, opal, topaz, onyks, diament, rubin, karneol.

Szczęśliwe rośliny: wilcza jagoda, brzoza, amarylis.

Szczęśliwe zapachy: wrzos, głóg, rezeda.

Szczęśliwe metale: żelazo, rad.

Przyjazne kraje: Norwegia, Maroko, Tybet.

Miłość

Skorpion w miłości, tak jak i w całym swoim życiu nie dopuszcza kompromisu. Albo kocha całym sercem – albo nienawidzi. Nigdy nie zwiąże się z kimś, kogo nie będzie darzył szczerym i głębokim uczuciem. Miłość, jest dla Skorpiona jednym z najważniejszych aspektów życia, jego uczcie jest więc bezgraniczne, nic nie jest stanie stanąć mu na drodze w realizacji pragnień jego serca.

Nie ma drugiego znaku zodiaku tak ceniącego miłość jak Skorpion, jest ona dla niego niezbędna do życia jak powietrze i woda; choć jest osobą ponadprzeciętnie silną, nie jest w stanie funkcjonować bez bliskości drugiego człowieka. Usilnie stara się znaleźć bratnią duszę, niekiedy bywa przy tym natrętny. Jeżeli ktoś bardzo mu przypadnie do gustu, nie zrazi się nieodwzajemnionymi uczuciami, nie będzie poszukiwał kogoś innego, lecz będzie na siłę próbował rozkochać w sobie obiekt swych westchnień.

W związku Skorpion jest pamiętliwy, nigdy nie jest w stanie do końca wybaczyć, nawet jeśli zapewnia, że tak jest – zawsze będzie pamiętał. Dla Skorpiona życie uczuciowe jest na pierwszym miejscu, jest bardzo namiętny i potrafi skraść serce niewysublimowanym romantyzmem.

Najważniejsze w miłości są dla niego stabilizacja i wierność – nie toleruje zdrady, którą się wręcz brzydzi. Znani w pełni otworzy się na kogoś musi go dokładnie poznać, jest bowiem bardzo podejrzliwy. Jest też zazdrosny, obsesyjny, często kontroluje partnera – z tych przyczyn związek ze Skorpionem bywa bardzo trudny. Wrodzona namiętność sprawia, że apetyt Skorpiona na seks rośnie z każdym zbliżeniem, coraz bardziej pożąda partnera.

 

Świetnie zgrana para: Rak, Koziorożec, Ryby.

Interesujący związek: Byk, Panna, Skorpion.

Przeciętny, choć dobrze rokujący związek: Baran, Lew, Strzelec, Wodnik.

Odradzany związek: Bliźnięta, Waga.

Przyjaźń

W przyjaźni i wszelkich znajomościach Skorpiony poszukują ludzi, który tak jak oni cenią lojalność. Skorpion zawsze znajdzie czas dla swoich przyjaciół, zawsze będzie gotów do ich obrony i wsparcia, gotów jest przy tym na wiele poświęceń.

Skorpionom można powierzyć wszystko, nawet najbardziej skrywane sekrety i tajemnice – nie wyjawią ich nikomu, choćby ich torturowano. Skorpion nie znosi jednak sprzeciwu i bywa zmienny – stąd tez przyjaźń z nim jest trudna.

Skorpion szybko może zmienić przyjaźń w szczerą nienawiść kiedy przyjaciel choćby raz stanie na jego drodze – nie postąpi tak, jakby Skorpion tego chciał. Lepiej nie zawieść nigdy Skorpiona.

Finanse

Finanse to sfera życia, w której Skorpion świetnie się porusza. Doskonale wie jak zarobić pieniądze, wyczuwa dobre okazje do inwestycji na odległość. Przez całe swoje życie stara się zabezpieczyć pieniądze na starość, z tej przyczyny nigdy nie przepuści okazji aby powiększyć majątek.

Od najmłodszych lat wytrwale buduje swój kapitał, którym obraca. Jest to także sfera życia, w której Skorpion okazuje swoją nieprzewidywalność – może bowiem mieć w życiu pecha do zarabiania pieniędzy, z chęci odłożenie kapitału będzie wówczas prawdziwym skąpcem ograniczającym wydatki do absolutnego minimum nawet własnej rodzinie.

Najlepszą dla Skorpiona sytuacją jest ta, w której dobrze zarabia – wówczas nie ma ryzyka, że będzie dusigroszem – wówczas będzie skory do wydawania pieniędzy – nie będzie miał problemu z zakupem nowych mebli czy z wybraniem się na egzotyczne wakacje.

Praca

Skorpion odnajduje się prawie w każdym zawodzie, musi mieć jednak emocjonalną satysfakcję z wykonywaniem pracy – w przeciwnym razie nie będzie w stanie wydobyć z siebie chociażby odrobiny zaangażowania. W zawodzie, który będzie go fascynował osiągnie prawdziwe mistrzostwo. W takim otoczeniu Skorpion będzie ciężko pracował, czym będzie wprawiał wszystkich w zdumienie. Wszelkie trudności i konflikty będą działać na niego jak napój energetyczny – będą podkręcać jego ekscytację i zaangażowanie.

Jeżeli osiągnięcie czegoś w pracy – np. awansu lub podwyżki będzie jednym z celi skorpiona nie zrobi wiele aby to osiągnąć, często będzie próbował manipulować ludźmi- nigdy jednak nie będzie typowym karierowiczem, który będzie gotów zrobić wszystko dla swej kariery. Kolejnym ważnym czynnikiem w życiu zawodowym Skorpionów jest ich poczucie dumy – nie będą zadowolone ze smażenia frytek w barze fast food czy układania towarów na sklepowej półce. Nie zadowoli się rolą zwykłego, posłusznego podwładnego, nigdy nie pozwoli wykorzystywać się w pracy.

Skorpiona fascynują szczególnie zawody, w których mogą rozwiązywać problemy i zagadki oraz zgłębiać wiedzę – świetnie sprawdzi się w roli detektywa i policjanta. Może także odnosić sukcesy jako badacz, naukowiec czy lekarz. Niektóre Skorpiony kierują swe zainteresowania ku mocy tajemnej – chętnie zajmują się astrologią i jasnowidzeniem.

Najlepsze zawody: chirurg, lekarz, policjant, detektyw, makler giełdowy, żołnierz, agent wywiadu, dyrektor handlowy, biochemik, psycholog, przedsiębiorca, doradca, jasnowidz, wróżbita.

Dom i rodzina

Skrajność to cecha Skorpiona także w życiu rodzinnym – w stosunku do najbliższych potrafi zachowywać się na dwa sposoby: być sympatycznym uosobieniem dobra oraz wybuchać złością. Z łatwością przychodzi Skorpionowi troskliwa opieka nad najbliższymi, równie łatwo zmieniają się w prawdziwego tyrana, który chce wszystkich kontrolować. W istocie, nigdy nie można być do końca pewnym, jaką drogę życia wybierze Skorpion, niektórzy porównują życie ze Skorpionem do rosyjskiej ruletki – coś w tym jest. Wrodzony egocentryzm często bierze górę nad Skorpionem, często myśli on, że jest najważniejszy i to jemu powinni podporządkować się wszyscy członkowie rodziny. Skorpion ma także wrodzoną skłonność do rywalizacji, walczy z każdym kto okazuje się w czymkolwiek od niego lepszy – także w rodzinie.

Wygląd domu Skorpiona zależy od jego powodzenia w finansach. Jeżeli dobrze zarabia i nie musi troszczyć się o finanse, skorpion lubi otaczać się wygodą, komfortem i luksusem. Nie oszczędza na ozdobach i ładnych meblach. Gorzej, jeśli nie ma powodzenia w kwestiach finansowych – wówczas jest skąpcem, który oszczędza na wszystkim – stare meble, ściany wymagające odświeżenia, przestarzałe wnętrza.

Zdrowie, odżywianie, aktywność fizyczna

Skorpion jest z natury osobą wytrzymałą, z łatwością opiera się większości chorób; kiedy inni chodzą przeziębieni i zakatarzeni – Skorpion trzyma się świetnie. Nawet jeżeli ulega infekcjom, Skorpion szybko stara się je zwalczyć, aby jak najszybciej stanąć na nogi. Otoczenie Skorpionów często postrzega je jako niezniszczalne jednostki – odporne i krzepkie na wszelkiego rodzaju dolegliwości i kontuzje. To prawdziwi twardziele, którym niestraszny jest wysiłek fizyczny, wszelkie trudności są dla nich motywacją.

Ogólny dobry stan zdrowia i wytrzymały organizm często dają Skorpionom złudne przeświadczenie o ich niezniszczalności. Często przeceniają swoje możliwości i stawiają przed sobą zbyt wygórowane wymagania, którym ich organizm nie jest w stanie sprostać. Skorpiony pracują ponad siły, lubią sporty ekstremalne i podróże.

 

Jeżeli Skorpion nie nauczy się szanować ograniczonych możliwości swojego organizmu może doprowadzić się do fizycznego wyczerpania. Słabym punktem Skorpionów jest układ rozrodczy, szczególnie organy płciowe. Mężczyźni powinni szczególnie uważać na jądra, istnieje bowiem wysokie ryzyko pojawienia się choroby, której skutkiem może być bezpłodność. Kobiety szczególną troską powinny otaczać się w czasie ciąży – muszą zwracać uwagę na wszystkie swoje nieprawidłowości i konsultować je z lekarzem.

Skorpiony cenią sobie potrawy ze swojego dzieciństwa – te, które przygotowali jego rodzice i dziadkowie. Chętnie do nich wracają, niekiedy starają się je modernizować i ulepszać.

Sprawdzonych przepisów będą strzegli jak świętości. Nie przywiązują jednak do jedzenia zbyt wielkiej wagi, nie maja czasu aby spędzać go w kuchni. Zdarza się jednak, że Skorpion zapała miłością do gotowania i z chęcią będzie realizował się poprzez gotowanie. Jedzenie to czynność, w której skorpiony nie znoszą sformalizowania – wykwintne restauracje, dostojne przyjęcia, wesela – wszelkie okazje, w których trzeba założyć garnitur to prawdziwa mordęga.

Skorpiony lubią zjeść w spokoju bez fajerwerk i zbędnych towarzyskich ceregieli. Zdecydowanie bardziej atrakcyjna dla Skorpiona jest kolacja w zaciszu domowym niż wystawne przyjęcie. O ile to możliwe, Skorpion unika uroczystych spotkań.

Gwarantem zachowania zdrowia, równowagi psychicznej i emocjonalnej jest dla Skorpionów aktywność fizyczna. wojownicza natura sprawia, że Skorpion chętnie angażuje się we wszelkie sporty walki. Posiadają wielkie pokłady energii lubią porządnie się zmęczyć – pomaga im to pozbyć się napięcia i uspokoić się.

Dzieciństwo i szkoła

Dzieci Skorpiony są zazwyczaj przyjemne i miłe, zdolne w tym co wykonują, cierpliwe z natury. Zdarza im się jednak często popaść w złość, bywają zazdrosne, pamiętają o tym co się im obiecuje. Mają dość wysokie mniemanie o sobie, łatwo ulegają komplementom. Dzieci tego znaku są dumne, zarozumiałe i pracowite, zdarza im się często kłamać. Są gadatliwe i skryte w emocjach, trudno wyrażają swoje uczucia. Ciężko znoszą krytykę.

W szkole nauczycieli zadziwia przenikliwy i bystry umysł Skorpionów. Nie mają zazwyczaj żadnych problemów z nauką, za wyjątkiem przedmiotu, którego całkowicie nie rozumieją lub z jakiegoś powodu nie lubią. Ze względu na podejrzliwość i impulsywność trudno im przychodzi kontakt z nauczycielami, podobnie bywa z kolegami i koleżankami. Łatwo przywiązują się do swoich rzeczy (przyborów szkolnych i zabawek) – niechętnie się nimi dzielą.

Sławni ludzie spod znaku Skorpiona

Leonardo DiCaprio, Fiodor Michajłowicz Dostojewski, Pablo Ruiz Picasso, Maria Skłodowska-Curie, Bill Gates, Diego Armando Maradona, Ignacy Jan Paderewski, David Guetta, Stanisław Andrzej Michalkiewicz, Francis Bacon, Leszek Kołakowski, Leszek Kołakowski, Gwendoline Tracey P. Christie, Gwendoline Tracey P. Christie, Gwendoline Tracey P. Christie, Gwendoline Tracey P. Christie, Owen Wilson, Jodie Foster, Theodore Roosevelt, Aleksander Kwaśniewski, Maria Antonina Habsburg, Janusz Palikot, Indira Priyadarshini Gandhi, Janusz Korwin-Mikke, Hillary Clinton.

Skorpion – Horoskop na 2022

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię