Strzelec – charakterystyka znaku zodiaku

Strzelec to znak, w którym ścierają się ze sobą sfera fizyczna i duchowa. Jednym z jego głównych życiowych zadań jest znalezienie sposobu na ich pogodzenie, w przeciwnym wypadku będzie mógł mieć trudne życie, nie wspominając o osiągnięciu spełnienia.

Strzelce troszczą się o jak najlepszą jakość życia, dbają o samych siebie jak i o swoich bliskich. Jak są przekonane – pomagając innym pomagają sami sobie. Wierzą w słuszność swoich poglądów, cierpliwie przekonują i tłumaczom wszystkich w swoim otoczeniu słuszność proponowanych przez nich rozwiązań, bardzo trudno udowodnić im błędy – nie dostrzegają swoich pomyłek, często uważają, że są nieomylne.

Strzelce z reguły są bardzo inteligentne, uwielbiają poszerzać wiedzę, są bardzo oczytane. W pogoni za wrażeniami, chętnie prowadzą długie dyskusje i interesującymi ludźmi na najróżniejsze tematy – Strzelec posiada wiedzę w wielu dziedzinach naukowych.

Cechuje ich również optymistyczne podejście do życia, które daje im wiele pozytywnych doświadczeń. Są osobami otwartymi na wszystko co nowe i nieznane. Często podróżują po świecie, chętnie też zwiedzają najbliższa okolicę. Są mistrzami w znajdywaniu uroczych i przytulnych zakątków w pobliżu swojego domu czy osiedla.

Strzelce są również prawdziwymi idealistami nacechowanymi ogromną pasją i entuzjazmem. Kiedy już wybierają dziedzinę dla siebie realizują się w niej jak mało kto. Interesują się szczególnie historią, religią, filozofią i szeroko rozumianą kulturą. Z łatwością jednak przychodzi im osiąganie sukcesów w innych dziedzinach.

 

We wszystkim co robi, Strzelec jest pracowity i praktyczny, często miewa jednak problemy z realizacją swoich planów. Często na początku jest pełen entuzjazmu, szybko zaczyna go jednak przytłaczać rutyna i monotonność codziennych obowiązków – z tego powodu bywa, że Strzelce nie kończą rozpoczętych spraw. Jeżeli nie widzą szybko efektów podejmowanych przez siebie działań, szybko zaczynają się zniechęcać.

Strzelec to prawdziwy szczęściarz – często przydarza mu się coś niesamowitego i korzystnego, pozytywne zdarzenia to dla niego norma – być może w tym właśnie tkwi sekret ich optymizmu. Pogoda ducha, która emanuje od Strzelca z łatwością zjednuje mu ludzi. Wszyscy do niego lgną niczym pszczoły do miodu. Często Strzelec sam prowadzi bujne życie towarzyskie starając się aby jego wolny czas był wypełniony spotkaniami z innymi ludźmi i fascynującymi przygodami. Poszukuje w tym celu ludzi wyrozumiałych i otwartych, którzy nie będą go ograniczać.

Natura Strzelca w życiu towarzyskim nie jest jednak jednoznaczna, nie brakuje takich, którzy zamiast do ludzi i przygód podążają ku swoim pasjom, stronią wręcz od towarzystwa cenią ciszę, spokój i to dzięki czemu potrafią się zrelaksować. Posiadają liczne pasje i zainteresowania, kiedy skoncentrują się na jednej z nich potrafią osiągać najwyższe szczyty – mało kto pod tym względem potrafi dorównać Strzelcowi, kiedy ten jest w pełni zaangażowany w realizowany przez siebie projekt. Osoby urodzone w tym znaku nie przepadają za tajemnicami i wszystkim co zawiłe i niejasne. Zdecydowanie bardziej wolą przejrzyste i zrozumiałe sprawy. Strzelec jest reguły uczciwy i szczery.

Zalety: liberalność, wesołość, entuzjazm, spontaniczność, bezpośredniość, energiczność, uczciwość, prostolinijność, towarzyskość, dowcipność;

Wady: zarozumiałość, pyszałkowatość, próżność, bezpardonowość, obłudność, nieczułość.

Nazwa łacińska: Sagittarius.

Kolejność w zodiaku: dziewiąty.

Żywioł astrologiczny: ogień.

Jakość astrologiczna: zmienna.

Planeta rządząca: Jowisz.

Szczęśliwe kolory: bordowy, ciemnoniebieski, seledynowy, fioletowy, purpurowy.

Szczęśliwe kamienie: turkus, ametyst, topaz, granat, ciemny szafir, diament, karbunkuł.

Szczęśliwe rośliny: dąb, ogórecznik, morwa.

Szczęśliwe zapachy: lewkonia, jaśmin, fiołek, piżmo.

Szczęśliwe metale: cyna.

Przyjazne kraje: Hiszpania, Australia.

Miłość

Osoba urodzona pod znakiem Strzelca śmiało podchodzi do przedstawicieli płci przeciwnej, otwarcie wyraża swoje zainteresowanie. Nie będzie stała ukryta w kącie i ograniczała się do spoglądania ukradkiem na obiekt swoich westchnień. Śmiało zaproponuje randkę, nie marnując czasu na podchody. Strzelec to człowiek czynu, nie cofający się przed miłosnymi podbojami. Wypływająca z natury Strzelca sympatyczność i radość życia tylko ułatwia mu zadanie poznawania nowych ludzi, którzy przyciągani są do niego poprzez jego entuzjazm i otwartość.

Spośród wszystkich otaczających go osób, Strzelec wybiera jedną, wobec której przejmuje inicjatywę, flirtuje, czaruje, i zabiera wraz ze sobą w podróż przez życie. Jednym z najważniejszych elementów w miłości jest dla Strzelca pociąg seksualny. Strzelec nie będzie czekał na rozwój uczucia – wręcz przeciwnie, seks traktuje jak element rodzącego się związku, zaciągnie partnera do sypialni jeszcze przed tym jak zdecyduje, czy chce umówić się z nim na kolejną randkę. Seks nie jest jednak dla Strzelca wyłącznie aktem fizycznym, ma ważny wymiar duchowy, poprzez który nawiązuje więź z partnerką.

Chętnie uprawia seks – ze swoim partnerem mógłby robić to codziennie, z natury nie lubi nudy, co dotyczy również kwestii łóżkowych, chętnie eksperymentuje. Dla swoich partnerów Strzelec lubi pełnić rolę życiowego przewodnika. Jest też dosyć przezorny, ceni sobie w miłości poczucie stabilizacji bezpieczeństwa. Jest osobą niezwykle ciepłą dla partnera i dzieci, odczuwa jednak silną potrzebę wolności i nie zniesie sytuacji, w której partner będzie go ograniczał.

Świetnie zgrana para: Baran, Lew, Waga, Strzelec, Wodnik.

Interesujący związek: Bliźnięta.

Przeciętny, choć dobrze rokujący związek: Skorpion, Ryby.

Odradzany związek: Byk, Rak, Panna, Koziorożec.

 

Przyjaźń

Strzelec to wspaniały przyjaciel, do którego można zadzwonić nawet w środku nocy, każdy w potrzebie znajdzie u niego pomoc i wsparcie. Drzwi domu Strzelca zawsze stoją otworem dla przyjaciół, którzy potrzebują pomocy, z anielską cierpliwością wysłucha wszystkich problemów i zmartwień, zawsze postara się coś doradzić. Strzelec po mistrzowsku potrafi ocenić sytuację, zawsze ma trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość. Jest szczery i lojalny, wprost trudno uwierzyć, aby mógł posunąć się do zdrady. Jest też miły i bezpośredni, łatwo nawiązuje kontakt z innymi. Wysoko ceni sobie jednak niezależność, czasami boi się, że przyjaźń może go przytłoczyć.

Finanse

W kwestiach finansowych Strzelec jest ostrożny, stara się wybiegać myślami daleko w przyszłość, nie trwoni pieniędzy na błahostki. Strzelec kontroluje swoje wydatki i zabiera się tylko za projekty, na które go stać. Często błędnie jest postrzegany przez otoczenie za osobę rozrzutną – głównie przez to, że ciągle angażuje się w coś nowego i ma mnóstwo pomysłów wymagających odpowiedniego finansowania.

Strzelce dobrze sobie radzą jeżeli chodzi o zarabianie pieniędzy, zdarza im się zaciągnąć kredyt, jednak później sumiennie go spłacają. W każdym przedsięwzięciu, za które się biorą – dają z siebie wszystko. Jeżeli wyczują intratną okazję do pomnożenia majątku zainwestują, jednak kierować się będą ostrożnością. Raczej nie zainwestują całych oszczędności życia.

Praca

Strzelec traktuje pracę jako źródło pozyskiwania środków na swoje pasje, projekty i marzenia – nie przywiązuje do niej wielkiej uwagi, choć wszystkie obowiązki wykonuje z sumiennością, daje z siebie wszystko. Nie leniuchuje i jest doceniany przez współpracowników i przełożonych. Im więcej pieniędzy dostarcza mu praca tym bardziej się w nią angażuje, jeżeli sfera wynagrodzenie go nie satysfakcjonuje Strzelec będzie raczej wycofanym pracownikiem.

Osoba spod znaku Strzelca świetnie sprawdzi się w pracy związanej z kontaktem z ludźmiszczególnym upodobaniem cieszy się u niej zawód nauczyciela, wykładowcy czy osoby prowadzącej szkolenia. Strzelec jest świetnym mówca, potrafi zaciekawić słuchaczy i przekazywać wiedzę. Pracując w szkole jest cenionym przez uczniów i rodziców nauczycielem.

Predyspozycje Strzelca czynią z niego także doskonałego artystę, świetnie sprawdzi się w każdej dziedzinie sztuki. Ma zdolność do tworzenia ponadczasowych dzieł, przekształca idee i koncepcje w sposób niebywały dla innych. Jego dzieła intrygują i zachęcają do dyskusji. Tworzenie nowych rzeczy, nawiązywanie kontaktów, kreowanie piękna to dla Strzelca spełnienie jego marzeń.

Strzelec nie znosi nudy, zawsze znajdzie sobie w pracy jakieś zajęcie, z pewnością nie będzie marnował czasu na kawę i ciacho. Wręcz przeciwnie – czas pracy dłuży się niemiłosiernie Strzelcowi, który nie ma nic do zrobienia, czekania na „fajrant” to zupełnie nie w jego stylu. Sprawia wrażenie osoby niezwykle pracowitej co doceniają współpracownicy i przełożeni, jest mile widziany w każdej pracy.

Najlepsze zawody: nauczyciel, wykładowca, pracownik biura podróży, prawnik, prezenter, wydawca, sędzia, lekarz, duchowny, tłumacz.

Dom i rodzina

Strzelec nie należy do domatorów i miłośników rodzinnych obowiązków, nie śpieszy się do zakładania rodziny. Zamiast tego, woli korzystać z życia tyle i le może. Małżeństwo jest w jego wyobrażeniach więzieniem, a przecież nie znosi być w żaden sposób ograniczany. Strzelec będzie w stanie związać się na dłużej tylko z taka osobą, która zapewni mu wystarczającą ilość swobody. Całkiem nieźle

Strzelcom wychodzi bycie rodzicem, stara się pozytywnie naładować dzieci, zapewnia im sporo rozrywek. Ma skłonności do proponowania dzieciom nietypowych zajęć, oczekuje, że wszyscy będą zachwyceni jego pomysłami, raczej nie bierze pod uwagę tego, że ktoś może mieć inne sposoby na spędzanie czasu. Wszystko w życiu rodzinnym Strzelca będzie w porządku, dopóki nie zacznie zbytnio naciskać na członków swej rodziny.

Strzelec nie jest miłośnikiem porządku – często odkłada rzeczy nie na swoje miejsce, później ma problem z ich znalezieniem. Ceni sobie nowoczesne technologie, którymi lubi się otaczać, zazwyczaj ma dobry gust i potrafi efektownie urządzać wnętrza.

Zdrowie, odżywianie, aktywność fizyczna

Strzelec prowadzi zazwyczaj bardzo aktywny tryb życia, nie lubi zbytniego odpoczynku i nudy. Charakteryzuje się zwykle dobrym stanem zdrowia – wzmacnia swój organizm poprzez ciągły ruch. Nie straszne są mu drobne dolegliwości, szerokim łukiem omija poważniejsze choroby. System odpornościowy Strzelca zdaje się tak jak i on sam działać na podwyższonych obrotach pozostawiając bez szans wszelkie wirusy i bakterie.

Najsłabszym punktem organizmu Strzelca jest wątroba, która często daje mu się we znaki. Powinien unikać alkoholu i ciężkostrawnych potraw – jeżeli nie chce poważnie zachorować, powinien zachować wstrzemięźliwość. Może się to okazać dla Strzelca trudne gdyż zazwyczaj ma słabość do alkoholu – szczególnie do wina.

Strzelec lubi dobrze zjeść, chętnie odwiedza wyrafinowane restauracje, z chęcią próbuje nowych potraw, nie stroni także od swoich ulubionych dań. Strzelec z reguły dba zdrowy styl życia, nie da się więc zwariować w kwestii jedzenia, będzie raczej wybierać posiłki, które mu nie zaszkodzą. Woli jeść mniej a częściej, nie jest miłośnikiem opychania się bez opamiętania – nawet wtedy kiedy na talerzu ma coś wyjątkowego. Strzelec zawsze pod kontrolą trzyma kwestię jedzenia, zwraca uwagę także na jego jakość. Często wybiera jedzenie wegetariańskie, trudno go spotkać w barze z fast-foodem.

Najbardziej odpowiednie dla Strzelca są sporty zespołowe takie jak piłka nożna czy siatkówka. Sport daje mu dużo satysfakcji, często można go spotkać na siłowni czy biegającego w parku. Od regularnych treningów mogą go odciągnąć jedynie obowiązki zawodowe lub rodzinne.

Dzieciństwo i szkoła

Dziecko spod znaku Strzelca ma łagodne podejście do życia, to mały optymista, pełen wiary w ludzi. Uwielbiają towarzystwo, swoim dobrym humorem zaraża całe otoczenie. Nie lubi poważnych sytuacji, szczególnie takich gdzie panuje grobowa cisza.

Strzelce uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu, gdzie czują się prawdziwie wolne. Młode Strzelce są lekkomyślne, bardzo zwinne, wszędzie ich pełno. Nie zasną do póki nie opadną całkowicie z sił. Są też czułe i szlachetne.

Strzelec w szkole zdecydowanie woli zabawę od nauki. Dobrze się uczy, jednak przychodzi mu to ze zbyt dużym wysiłkiem, poświęca nauce tylko tyle uwagi ile bezwzględnie musi. Trudno mu jest się skoncentrować, lekcje musza być naprawdę ciekawe aby go zainteresować.

 

Sławni ludzie spod znaku Strzelca

Tina Turner, Jimi Hendrix, Brad Pitt, papież Franciszek, Gustave Eiffel, Maria Callas, Camille Claudel, Ludwig van Beethoven, Adam Małysz, Woody Allen, Britney Jean Spears, Tomasz Adamek, Robert Józef Kubica, Christina Aguilera, Steven Spielberg, Joseph Conrad, Mark Twain, Ozzy Osbourne, Nelly Furtado, Conleth Hill, Bruce Lee, Katarzyna Skrzynecka, Agnieszka Włodarczyk, Steven Arthur Buscemi , Józef Piłsudski, Charles de Gaulle, Winston Churchill, Julia Tymoszenko, Emmanuel Macron, Krystyna z dynastii Wazów.

Strzelec – Horoskop na 2022

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię