Seniorze, w jednym z tych krajów pożyjesz najdłużej

Jakie masz szanse na długie, szczęśliwe życie? Zależy to od wielu czynników. Jednym z nich jest miejsce twojego zamieszkania.

Poniższa lista jest oparta na danych Światowego Forum Ekonomicznego. Według tej organizacji najdłużej pożyjemy w krajach europejskich i azjatyckich. Najkrótsze życie czeka nas w Afryce.

Jeśli poszukujesz długowieczności pomyśl o przeprowadzce do jednego z poniższych krajów:

1. Hongkong – 84,3 roku

Znajduje się najwyżej na liście i jest zaskoczeniem dla wielu głównie z dwóch powodów: zanieczyszczenia i zagęszczenia ludności. Ale generalnie życie w Hongkongu sprzyja długowieczności. Region ten oferuje dobrą opiekę medyczną, a ludzie tam mieszkający są bardzo aktywni, praktykują sztuki walki Tai Chi, jedzą potrawy przygotowane na parze i większość białka, które spożywają pochodzi ze źródeł roślinnych.

Hongkong

2. Japonia – 83,8 lat

W Japonii mieszka ponad 58 000 Japończyków w wieku powyżej 100 lat, co czyni ten kraj światowym liderem pod względem liczby osób powyżej 80. roku życia. Wszystko to zasługa zdrowej diety, która zawiera dużo ryb, ryżu, tofu, soi i warzywa. Japończycy również jedzą małe porcję i nie napychają się.

 

3. Włochy – 83,5 roku

Według najnowszych badań Włosi żyją dłużej z powodu zmniejszonej luki ubóstwa. Więcej osób stać na kupno zdrowej żywności i mniej stresujące życie. Włosi dużo chodzą, spędzają czas aktywnie na świeżym powietrzu i mają bujne życie towarzyskie.

Włochy

4. Hiszpania – 83,4 lat

Hiszpanie uwielbiają dietę śródziemnomorską, utrzymują silne więzi rodzinne i towarzyskie przez całe życie. Przyczynia się to do szczęśliwszego i dłuższego życia. Przewiduje się, że do 2050 roku ponad 36 procent populacji Hiszpanii będą stanowić seniorzy. Będzie to najwyższy odsetek spośród wszystkich krajów Europy.

Hiszpania

5. Szwajcaria – 83,2 lat

Szwajcarzy to jedni z najszczęśliwszych ludzi na świecie, a także cieszą się jedną z najlepiej prosperujących gospodarek na świecie. Ludzie są bogaci, rząd jest stabilny, co oznacza mało wewnętrznych konfliktów i sytuacji stresowych. System opieki zdrowotnej uważany jest za jeden z najlepszych na świecie. Jak mawiają Szwajcarzy „między zdrowiem, pieniędzmi, szczęściem i, oczywiście, czekoladą, trudno być przewlekle chorym”

Szukasz nowego domu do spędzenia emerytury? Oto na co powinieneś zwrócić uwagę.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię