Rosyjscy żołnierze na skraju wyczerpania

Re-enactor Dressed As Russian Soviet Infantry Soldier Of World War II Holds Rifle Weapon In Hands In Autumn Forest.

Rosyjscy okupanci przechodzą do aktywnego zastosowania dywersyjno – zwiadowczych grup, które niszczą obiekty infrastruktury cywilnej zabijają cywilów w dużych miastach – poinformował w niedzielę rano (27 lutego) sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Sztab przekazał również informację, że zmniejszyło się tempo ofensywy, kolumny sprzętu rosyjskich wojsk spowolniły tempo przesuwania się w głąb ukraińskiego terytorium.

Jak pisze sztab: „Wojska przeciwnika, pozbawione uzupełnienia na czas zapasów paliwa i amunicji, zatrzymują się”. Strona ukraińska przekazała, że rosyjskie siły w większości składają się z młodych ludzi, którzy są wyczerpani wcześniejszymi ćwiczeniami wojskowymi. Rosyjskie morale jest w złym stanie – Rosjanie są wykończeni psychicznie i fizycznie.

Cały czas dochodzić ma do przypadków dezercji, odmowy udziału w walkach przeciwko Ukrainie oraz aktów oddawania się w niewolę. Jak podaje w niedzielę ukraiński portal Obozrevatel – „W rosyjskim Biełgorodzie przy granicy z Ukrainą 5 tys. żołnierzy kontraktowych zbuntowało się przeciwko udziałowi w działaniach zbrojnych na Ukrainie”

 

 

Główną taktykom Rosji pozostaje jak dotychczas zajmowanie niewielkich miast, wsi i szlaków drogowych. Dzięki oporowi Ukraińców Rosjanom nie udało się opanować dużych miast. Jak informuje Sztab – „Główny cel Rosji, zablokowanie Kijowa, pozostaje nieosiągnięty”.

Rosja łamie wszelkie międzynarodowe i moralne normy prowadzenia wojny„W ciągu doby Rosjanie uderzali w Kijów i inne miasta przy wykorzystaniu rakiet balistycznych i manewrujących oraz wykorzystywali lotnictwo z terytorium anektowanego Krymu i Białorusi”. Jak poinformował oficjalnie ukraiński sztab – straty sił okupacyjnych na koniec trzeciej doby zbrojnej agresji to ponad 3000 osób, ponad 200 jeńców, 16 samolotów, 18 śmigłowców, 102 czołgi, ponad 540 opancerzonych pojazdów bojowych, jeden system kierowanych rakiet ziemia-powietrze BUK oraz ponad 20 samochodów.

MG

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię