Olejki eteryczne pomocne na alergie

Olejki eteryczne są znane ze swoich właściwości poprawiających samopoczucie. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym, przeciwhistaminowym i przeciwskurczowym, najlepsze olejki eteryczne na alergie pomagają złagodzić przekrwienie i ciśnienie zatok, oczyszczając drogi oddechowe i poprawiają oddychanie.

Zmniejszenie stanu zapalnego może pomóc złagodzić obrzęki i swędzenie oczu także u osób cierpiących na alergie. Niektóre mają również silne właściwości mukolityczne pomagając rozluźnić i rozbić śluz, pomagając w powrocie do zdrowia poprzez łagodzenie kaszlu i zatkanego nosa.

 

1. Eukaliptus

Znany ze swoich właściwości wykrztuśnych, które umożliwiają udrażnianie dróg oddechowych i leczenie kaszlu. Olejek eteryczny z eukaliptusa jest skutecznym środkiem rozluźniającym śluz i poprawiającym oddychanie. Jego właściwości przeciwzapalne pomagają również złagodzić zatory i inne typowe objawy alergii.

2. Trawa cytrynowa

Olejek eteryczny z trawy cytrynowej o silnych właściwościach przeciwhistaminowych jest skutecznym sposobem leczenia przekrwienia błony śluzowej nosa. Posiada działanie przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie. Jego łagodny zapach może być stosowany do łagodzenia stresu i niepokoju.

3. Lawenda

To dobry olejek przeciwhistaminowy i uspokajający. Olejek lawendowy ma silne właściwości przeciwzapalne, które, jak stwierdzono, zmniejszają wywołane alergią zapalenie zatok. Może również pomóc złagodzić obrzęki i swędzenie oczu oraz pomóc w spokojnym śnie poprzez odprężenie i uspokojenie zmysłów.

4. Mięta pieprzowa

Jeśli cierpisz na przekrwienie płuc i zatok, olejek eteryczny z mięty pieprzowej może pomóc rozluźnić śluz i oczyścić drogi oddechowe dzięki działaniu przeciwhistaminowemu i przeciwzapalnemu na organizm. Może również przynieść ulgę w bólu głowy i kaszlu, pomagając rozluźnić obolałe i zmęczone mięśnie oraz pomóc w powrocie do zdrowia.

5. Tymianek

Olejek tymiankowy łączy właściwości przeciwzapalne i przeciwskurczowe. Pomaga złagodzić objawy zatorów u osób cierpiących na alergie sezonowe poprzez oczyszczenie dróg oddechowych.

6. Cytryna

Olejek cytrynowy jest skutecznym lekarstwem na rozbijanie i rozluźnianie śluzu w okresie alergii dzięki swoim właściwościom mukolitycznym, pomagającym złagodzić uczucie zatkania, przekrwienia i kaszlu. Jego energetyzujący zapach pomoże również podnieść i ożywić zmysły.

7. Rumianek rzymski

Dla tych, którzy cierpią z powodu zatorów i duszności, olejek eteryczny z rumianku rzymskiego pomoże oczyścić drogi oddechowe dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym. Pomoże również promować uczucie spokoju i relaksu.

8. Rozmaryn

Stwierdzono, że ten bogaty w alfa-pinen, ( związek pomagający w oczyszczaniu zatkanych dróg oddechowych) olejek rozmarynowy poprawia oddychanie, a nawet zmniejsza świszczący oddech. Działa przeciwhistaminowo i przeciwskurczowo. Pomaga rozluźnić przekrwienie, jednocześnie zapobiegając skurczom i bólom mięśni oraz tworząc uczucie spokoju w umyśle i ciele.

9. Drzewo sandałowe

Stwierdzono, że olejek eteryczny z drzewa sandałowego obniża reakcję organizmu na alergie dzięki swoim właściwościom przeciwhistaminowym.

10. Kadzidło

Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i alfa-pinenowym olejek eteryczny z kadzidła stanowi doskonały środek oczyszczający zatoki i łagodzący przekrwienie u osób cierpiących na sezonowy zatkany nos spowodowany alergią.

11. Drzewo herbaciane

Bardzo ceniony ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, olejek eteryczny z drzewa herbacianego może pomóc złagodzić objawy stanów zapalnych związanych z sezonowymi alergiami. Oprócz odstraszania bakterii i grzybów zaostrzających alergię, jego właściwości przeciwzapalne są również doskonałe w łagodzeniu swędzących i opuchniętych oczu.

Miód manuka – właściwości i zastosowanie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię