Wojna w Ukrainie – „Putin poniesie porażkę”

Jak twierdzi agent rosyjskiej Federalnej Służby Bezbieczeństwa (FSB) –„Wojna w Ukrainie zakończy się dla Rosji całkowitą porażką, którą można będzie porównać jedynie z upadkiem nazistowskich Niemiec”; ujawnił również, że FSB nic nie wiedziała o planach inwazji.

Agent, który przekazał informację ma być jednym z analityków FSB, spisał on dokument, którego treść została opublikowana przez rosyjskiego działacza na rzecz praw człowieka – Władimira Osecznika na jego antykorupcyjnej stronie internetowej Gulagu.net. Treść dokumentu opublikował również brytyjski dziennik „The Times”.

 

Autor dokumentu stwierdza, że liczba zabitych Rosjan przekracza już 10 tysięcy, może być zatem wielokrotnie wyższa niż liczba podawana przez władze – tj. 498 zabitych. Jak dalej dodaje – „nikt w rządzie nie znał prawdziwej liczby zabitych, ponieważ straciliśmy kontakt z głównymi oddziałami”. Agent ujawnia, że FSB jest obwiniana za niepowodzenie misji, lecz nie otrzymała ona żadnego ostrzeżenia o przygotowywanej inwazji, nie była również przygotowana do radzenia sobie ze skutkami sankcji gospodarczych. Zgodnie z przekazanymi informacjami, agenci FSB mieli otrzymać polecenie oceny skutków zachodnich sankcji – lecz jak podkreślano było to tylko ćwiczenie.

Autor pisze – „Musisz napisać analizę w taki sposób, by Rosja była zwycięzcą. W przeciwnym razie zostaniesz oskarżony o to, że nie wykonałeś dobrej roboty. Nagle to się dzieje i wszystko sprowadza się do twojej całkowicie pozbawionej podstaw analizy”; jak kontynuuje – „Działamy intuicyjnie, pod wpływem emocji, nasza stawka będzie musiała być coraz wyższa w nadziei, że nagle coś nam się uda. Ogólnie rzecz biorąc, Rosja nie ma wyjścia. Nie ma możliwości odniesienia zwycięstwa, jest tylko porażka„.

 

Zdaniem agenta FSB na ostateczny termin zakończenia wojny wyznaczono czerwiec – „później gospodarka Rosji całkowicie się załamie”. Co gorsza, agent nie wyklucza konfliktu międzynarodowego – bierze on pod uwagę scenariusz, że „jakiś piep…y doradca przekona przywódców aby wysłać ultimatum do Zachodu, grożąc wojną, jeśli sankcje nie zostaną zniesione”. Jak dalej pisze – „A co, jeśli Zachód odmówi? W takim przypadku nie wykluczam, że zostaniemy wciągnięci w prawdziwy konflikt międzynarodowy, tak jak Hitler w 1939 roku”. Zdaniem agenta pozycja Rosji jest stracona – „Nasza pozycja jest taka jak Niemiec w latach 1943-44, ale dla nas to jest pozycja wyjściowa”.

„The Times ” zaznacza, że dokument został przekazany przez eksperta ds. rosyjskich służb bezpieczeństwa dwóm funkcjonariuszom FSB – oboje nie mieli wątpliwości, że autorem jest faktycznie ich kolega.

13 ciekawostek na temat Putina

Posłuchaj naszych Podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię