„Rosjanie nie są w stanie walczyć z naszą armią, dlatego atakują najsłabszych”

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow stwierdził, że rosyjskie siły nie są w stanie walczyć z ukraińską armią, dlatego atakują najsłabszych – szkoły, szpitale i porodówki.

W nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych szef ukraińskiego resortu obrony wskazał, że żołnierze Federeracji Rosyjskiej zachowują się „jak przestępcy i tchórze”. „Zabijają i biorą jako zakładników cywilów, kobiety i dzieci. Rosyjskie siły zabiły więcej cywilów niż żołnierzy ukraińskiej armii. Chcę, aby usłyszała to nie tylko Ukraina, ale cały świat. Kreml bombarduje szkoły, szpitale i porodówki. Moskwa nikogo nie chroni, ona niszczy. Rosyjscy żołnierze nie są w stanie walczyć z naszymi, dlatego atakują najbardziej bezbronnych” – podkreślił.

 

Ołeksij Reznikow zaznaczył, że władze robią wszystko, by wzmocnić armię Ukrainy:
„Na Ukrainę dostarczane są dziesiątki tysięcy hełmów i kamizelek kuloodpornych, lekarstw i innych istotnych rzeczy. Jestem w stałym kontakcie z dowództwem Sił Zbrojnych. Nasza armia ma wystarczającą ilość paliwa, ale wciąż tworzymy dodatkowe rezerwy. Składamy dodatkowe zamówienia u naszych producentów. Do obrony terytorialnej wstąpiło ponad 100 tysięcy Ukraińców. Ponadto ponad 200 tysięcy naszych obywateli wróciło z Europy, aby bronić kraju” – dodał.

Szef ukraińskiego resortu wskazał, że ukraińska armia „zbliża się do zwycięstwa”. Jak ocenił, nie wiadomo jednak, kiedy Rosji zabraknie sił. „Może zdarzyć się to później, niż byśmy chcieli” – powiedział Ołeksij Reznikow.

IAR

Triada nuklearna – “tajna broń” super mocarstw

Posłuchaj: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię