Prezydent Ukrainy przedstawił warunki negocjacji pokojowych z Rosją

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przedstawił warunki dalszych negocjacji pokojowych z Rosją. W wieczornym wystąpieniu podkreślił, że najważniejsze jest zakończenie działań wojennych.

W imię wspólnego zwycięstwa, w imię pokoju delegacja ukraińska prowadzi negocjacje z delegacją rosyjską – mówił Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy powiedział, że jego priorytetami na negocjacje z Rosją są: „wstrzymanie działań wojennych, gwarancje bezpieczeństwa, suwerenność, przywrócenie integralności terytorialnej oraz realne gwarancje ochrony”.

 

W wystąpieniu prezydent Zełenski mówił również, że potrzeba nałożenia nowych sankcji na Rosję, ponieważ jej gospodarka nadal jest w stanie utrzymywać machinę wojenną. Powiedział również, że społeczność międzynarodowa powinna uznać Rosję za państwo terrorystyczne i jeszcze mocniej wspierać Ukrainę w walce z agresją.

Dziś prezydent Ukrainy wystąpi przed niemieckim parlamentem. Jak powiedział w wystąpieniu, będzie przekonywał Bundestag to zwiększenia pomocy Ukrainie i jednocześnie zwiększenie nacisków na Rosję.

IAR

Kluczowe momenty w karierze i życiu Władimira Putina

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię