E.Macron w rozmowie z W.Putinem wyraził zaniepokojenie sytuacją w Mariupolu

Pałac Elizejski poinformował, że podczas rozmowy telefonicznej z Władimirem Putinem prezydent Francji Emmanuel Macron wyraził „skrajne zaniepokojenie” sytuacją w Mariupolu na południowym wschodzie Ukrainy, gdzie o dwóch tygodni rosyjskie wojska prowadzą oblężenie i bombardują budynki cywilne. Francuski przywódca miał też domagać się natychmiastowego zawieszenia broni.

 

Biuro prezydenta Francji podało, że rozmowa Emmanuela Macrona z Władimirem Putinem trwała ponad godzinę. „Prezydent Republiki poruszył kwestie pogorszenia się sytuacji humanitarnej na Ukrainie, kontynuowania bombardowań uderzających w ludność cywilną i braku poszanowania dla praw człowieka” – przekazał Pałac Elizejski.

Emmanuel Macron domagał się od prezydenta Rosji zaprzestania oblężenia Mariupola i otwarcia korytarzy humanitarnych, aby umożliwić dostarczenie pomocy mieszkańcom miasta. Pałac Elizejski podkreślił również, że negocjacje prowadzone między władzami Rosji i Ukrainy nie przyniosły na razie żadnych postępów.

Wczoraj prezydent Francji przeprowadził rozmowę telefoniczną z Wołodymirem Zełenskim i obiecał mu zwiększenie pomocy wojskowej i humanitarnej. W przyszłym tygodniu prezydent Ukrainy ma wygłosić przemówienie przed Zgromadzeniem Narodowym.

IAR

Prezydent W.Zełenski: Przestrzegamy tych, którzy przyłączą się do okupanta

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię