Węgiel przez Internet? Jak najbardziej! Takie rzeczy tylko w Polsce!

Polska Grupa Górnicza, udostępniając w swoim sklepie internetowym możliwość zakupu węgla przez klientów indywidualnych (z odbiorem własnym) na pewno nie spodziewała się tak ogromnego zainteresowania ofertą.

Według oficjalnych danych, każdego dnia zgłasza się średnio 30 tys. chętnych na zakup węgla. W związku z tak ogromnym zainteresowaniem, spółka poinformowała, że rozszerza zasięg oferty obowiązującej dotąd w kopalniach Chwałowice i Ziemowit, o węgiel z kopalni Marcel. Na przestrzeni czasu, mają być sukcesywnie dodawane nowe kopalnie i nowe produkty, a od kwietnia na stronie sklepu powinna być już dostępna pełna oferta węgla opałowego, produkowanego w kopalniach PGG.

 

„Pierwsze dni przyniosły ogromne zainteresowanie węglem sprzedawanym luzem, średnio każdego dnia chęć zakupu zgłasza ok. 30 tys. chętnych. To więcej niż możliwości dystrybucyjne, dlatego spółka sukcesywnie dodaje do sklepu nowe kopalnie i zwiększa ilość dostępnego węgla, aby sprostać oczekiwaniom klientów” – poinformował rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

„Poszerzyliśmy ofertę sprzedaży dla gospodarstw domowych, umożliwiając nabywanie węgla dla celów ogrzewania domów w dużo korzystniejszych cenach. Wojna na Ukrainie wywołuje działania o charakterze spekulacyjnym, skutkujące wysokimi cenami węgla pomimo tego, że nie zmienia się cena na kopalniach” – powiedział, cytowany przez Głogowskiego, prezes PGG Tomasz Rogala.

 

„Dlatego konieczne było szybkie zareagowanie i umożliwienie klientom indywidualnym nabywanie węgla luzem bezpośrednio na kopalniach za pomocą sklepu internetowego. Cały czas pracujemy nad rozbudową systemu oraz wprowadzamy nowe narzędzia wsparcia, w tym komunikację w mediach społecznościowych, aby na bieżąco informować klientów o naszych działaniach” – dodał Rogala.

Nowa partia towaru jest dodawana od poniedziałku do piątku o godz. 18., aby dać wszystkim możliwość złożenia zamówienia w czasie po pracy.

Po złożeniu zamówienia nabywca otrzymuje pocztą elektroniczną potwierdzenie oraz informacje o terminie i warunkach odbioru. Termin odbioru jest ustalany indywidualnie z odbiorcą lub wskazanym przez niego przewoźnikem. W ten sposób klienci indywidualni mogą raz na 12 miesięcy kupić 5 ton węgla luzem w cenach obowiązujących bezpośrednio na kopalniach. Warunkiem dokonania zakupu jest ogrzewanie własnego gospodarstwa domowego węglem oraz własny odbiór w ustalonym z kopalnią terminie — zarówno osobisty, jak i przez upoważnionego przewoźnika.

Czy jest szansa na to, że samochody elektryczne będą tańsze?

Posłuchaj naszych podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię