Małpa – charakterystyka znaku zodiaku

Małpa to człowiek o magnetycznej osobowości, jest towarzyska i popularna wśród znajomych. Nie musi długo poszukiwać ludzi do zabawy, zawsze ma wokół siebie idealnie rozrywkowe towarzystwo.

Imprezowanie to żywioł Małpy, nie brakuje jej okazji do dobrej zabawy – w imprezowaniu i zabawach Małpy odnajdują się najlepiej. Małpa świetnie odnajduje się w każdych warunkach – żaden znak nie robi tego szybciej i lepiej. Jest bardzo ruchliwa, nie brakuje jej fantazji i kreatywności.

Małpy to prawdziwi mistrzowie improwizacji – nawet w obliczu porażki nie spoczywają na laurach, wręcz przeciwnie, jeszcze intensywniej nad sobą pracują aby się udoskonalić. Z czasem stają się istota uniwersalną, która radzi sobie doskonale ze wszystkimi przeciwnościami losu.

Każde niepowodzenie Małpa traktuje jak lekcję życia, z której stara się wyciągnąć jak najwięcej. W wielu sytuacjach życiowych Małpie pomaga umiejętność błyskotliwego prowadzenia dialogu. Rozmowa z Małpą jest fascynująca, zwykle dostarcza wielu przydatnych informacji. Można odnieść wrażenie, że małpa to prawdziwa chodząca encyklopedia; jej poczucie humoru może zmiękczyć nawet najtwardsze serce.

Małpy szybko się uczą i robią postępy w każdej interesującej je dziedzinie. Mają bardzo wiele zainteresowań, cenią sobie ludzi, którzy stymulują je do ich rozwoju. Małpa wyszukuje podobnych do siebie ludzi aby stworzyć z nimi zgraną paczkę.

Człowiek urodzony w znaku Małpy posiada ponadprzeciętna inteligencję, którą ukierunkowuje na wprowadzanie różnego rodzaju innowacji w życie swoje, rodziny, przyjaciół i znajomych. Małpa gdyby mogła, zrewolucjonizowałaby całą ludzkość, jej bystrość umysłu jest wręcz niezrównana.

 

Niektórzy są nawet zdania, że Małpa to czarodziej, który za sprawą swojej magii jest w stanie zaczarować cały świat. Niestety, swoją inteligencję Mała często wykorzystuje do krętactw i różnego rodzaju kombinacji. Człowiek urodzony w roku Małpy z natury nie jest zły, lecz nie waha się stosować sztuczek z pogranicza uczciwości aby zrealizować swoje cele. Kiedy coś sobie zaplanuje, będzie kręcić tak długo, aż uda mu się odnieść sukces.

Trzeba przyznać, że Małpa jest w stanie osiągnąć nawet najtrudniejsze do zrealizowania cele, które z pozoru wydają się być nieosiągalne. Nie zawsze potrafi umiejętnie wykorzystywać swój wrodzony spryt i kreatywność aby zaprezentować swoje talenty. Uwielbia podejmować wyzwania, niejednokrotnie zdarza się, że wybiera wysoce nieodpowiednią metodę ich realizacji.   Postępowanie fair play nie jest mocną stroną małpy. Zbyt bardzo koncentruje się na swoich zamierzeniach, aby zauważyć błędy w swoim postępowaniu.

Każda Małpa to indywidualistka, jest oryginalna i mocno odróżnia się od innych ludzi. Wykracza poza utarte schematy, nie może oprzeć się pokusie wywołania konsternacji. Cieszy się za każdym razem, ilekroć demonstruje swoją odmienność – jest wręcz z niej dumna. Małpa jest bardzo ciekawska, wielu określa ja po prostu jako wścibską. z tego powodu irytuje wiele osób ze swojego otoczenia.

Małpa to człowiek potrafiący zaskakiwać, na każdym kroku zbija swoich znajomych z tropu, skacze z miejsca na miejsce, nie można jej uchwycić ani okiełznać jej natury. Wielu ludzi ma problemy w zrozumieniu postępowania Małpy – raz wydaje się przyjacielska i serdeczna, za chwile okazuje się złośliwą i oszukańczą. Zdaje się, że nikt z jej otoczenia tak naprawdę nie wie, czy jest dobra czy zła.

 

Człowiek urodzony w znaku małpy jako dziecko zdobywa pochwały nauczycieli, często otrzymuje nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w nauce. W dorosłym życiu zdobywa uznanie za swój profesjonalizm i stanowi świetny materiał na lidera. Mała z powodu zajmowanej przez siebie pozycji często bywa zarozumiała i arogancka, brakuje jej szacunku do innych ludzi, często skupia się wyłącznie na sobie. Najczęściej decyzje podejmuje wyłącznie w oparciu o swoje interesy, staje się zazdrosna, kiedy komuś powodzi się lepiej.

Małpa potrafi dobrze lokować swoje pieniądze, zawsze znajdzie dobry powód aby sięgnąć do swojego portfela. Minusem w kwestiach finansowych jest brak umiejętności oszczędzania, liczne imprezy i spotkania z przyjaciółmi pochłaniają spore ilości gotówki. Wrodzony spryt i elastyczność przynoszą jednak Małpom zadowalający poziom dochodów, mimo wszystkich rozrywek i wydatków udaje im się odłożyć sumę zabezpieczającą „czarną godzinę”. Małpa wie jak zdobyć pieniądze, nie zawsze jednak robi to w sposób całkowicie legalny i uczciwy. Pragnie niezależności finansowej. Do największego bogactwa Małpa może dojść kiedy użyje swojej wyobraźni, jej pomysłu mogą okazać się bardzo dochodowe.

Zwykle Małpa nie narzeka na stan zdrowia, co częściowo spowodowane jest aktywnym trybem życia. Pragnie zdobywać nowe doświadczenia – nie ma więc czasu na choroby. Najczęściej cierpi na dolegliwości związane z układem nerwowym lub układem krążenia – zbyt dużo pracuje, zbyt mało odpoczywa. Zdrowie Małpy może poprawić zrównoważona dieta.

Zalety: innowacyjność, dociekliwość, motywacja, wierność, rozsądek, inteligencja, niezależność, pomysłowość, poczucie humoru, prostolinijność, logika.

Wady: podejrzliwość, nadmierna emocjonalność, chytrość, niedojrzałość, nadmierna pobłażliwość w stosunku do samej siebie, próżność, zazdrość, niedbałość, porywczość, drażliwość.

Najważniejsze atrybuty Małpy:

 • Kolejność w zodiaku: dziewiąty
 • Pierwiastek: yang
 • Żywioł: metal
 • Szczęśliwe kolory: czarny, czerwony
 • Szczęśliwe liczby: 10
 • Szczęśliwe kamienie: szmaragd, oliwin
 • Planeta rządząca: Słońce
 • Miesiąc przypisany do znaku: sierpień
 • Pora roku: zima
 • Godziny przypisane do znaku: 15:00 do 17:00
 • Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Lew

Małpa w miłości

Ze wszystkich znaków w chińskiej astrologii Małpa jest najbardziej wyuzdana. Uwielbia flirtować i przyciągać uwagę innych, łatwo się nudzi więc musi być cały czas stymulowana intelektualnie i fizycznie – inaczej szybko rozgląda się za nowym partnerem. Małpa w drodze do swojego miłosnego celu jest przebiegła, nie obawia się manipulacji otoczeniem -zbiera informacji i rozsiewa plotki, które doprowadzą ją do zbliżenia z interesująca osobą.

We flirtowaniu z Małą trzeba zachować ostrożność. Małpom nie zależy również na szybkim ustatkowaniu się, zazwyczaj muszą się odpowiednio dobrze i długo wybawiać, o poważniejszym związku myślą dopiero w późniejszym okresie życia. Kiedy znajdą swoją bratnią duszę są wierne i oddane.

Małpa pozostaje zawsze w ruchu, niezbyt szczególnie zorientowana jest na rodzinę, jej związki są trudne do utrzymania – zbyt szybko się nudzi, musi mieć zapewniona odpowiednią dozę przygód i rozrywek. Małpa, która zdecyduje się na założenie rodziny, będzie dobrym partnerem – poważnie podchodzi do ukochanych osób, stara się idealnie spełniać rolę męża lub żony.

Potrzebuje mieć jednak przy sobie kogoś, kto będzie lojalny i odpowiedzialny. W swoim postępowaniu bywa dziecinna, z tego względu bez problemu nawiązuje relacje ze swoimi dziećmi.

Niezwykła para: Szczur, Smok

Interesujący związek: Koń, Małpa, Królik (Kot), Pies, Bawół

Mało zrozumienia: Tygrys, Wąż, Świnia (Dzik), Kogut, Koza (Owca)

 

Najodpowiedniejszy zawód

Do największych atutów Małpy w pracy należą jej dobra pamięć i umiejętności adaptacyjne. Dzięki swojej inteligencji i umiejętności spokojnej oceny sytuacji Mała szybko i z łatwością zawiera nowe transakcje i podpisuje korzystne umowy.

Wszystkie swoje obowiązki wykonuje bez zbędnych ceregieli, stara się szybko i precyzyjnie ukończyć powierzone zadania – jest w stanie pracować dwa razy więcej niż inni, jednocześnie nie tracąc nic na jakości wykonywanej pracy. Idealnie nadaje się do pracy w branży finansowej – bankowości, księgowości czy giełdy papierów wartościowych.

Człowiek urodzony w znaku Małpy posiada doskonałe zdolności perswazyjne, działa w oparciu o logiczne myślenie, co pomaga w realizacji planów firmowych. Małpie zależy na pracy, w której będzie odczuwać intelektualne spełnienie, uwielbia robić coś, co sprawia jej przyjemność. Pieniądze, to kwestia drugorzędna. Świetnie sprawdzi się w następujących zawodach: Spiker, naukowiec, inżynier, bankowiec, księgowy, polityk, handlowiec, jubiler, aktor, kurier, reżyser, krytyk, sprzedawca.

Lubi / Nie lubi

Małpa ubóstwia imprezy, dobrą zabawę i ciągłe spotkania z przyjaciółmi. Lubi opiekować się innymi, zwłaszcza najbliższymi i przyjaciółmi. Opowiadanie kawałów i żartowanie z innych w doborowym towarzystwie to również jej żywioł. Małpa nie znosi ignorowania przez kogokolwiek, nie znosi pouczania bez podawania argumentów na poparcia swoich słów. Nienawidzi przegrywać.

Znani ludzie urodzeni w roku Małpy

Andre Breton, Hugh Jackman, Lucy Liu, Tom Hanks, Juliusz Cezar, Tom Selleck, Bo Derek, Kylie Minogue, John Milton, Leonardo da Vinci, Michael Douglas, Arthur Shopenhauer, Carrie Fisher, David Copperfield, Ian Fleming, Harry Truman, Harry Houdini, Anthony Perkins, Diana Ross, Elizabeth Taylor.

Co mówi o Tobie Twój miesiąc urodzenia?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię