Joe Biden rozpoczyna dziś oficjalną wizytę w Europie

Screen Shot YouTube Joe Biden

Prezydent USA Joe Biden przybywa dziś do Europy. Spotkania amerykańskiego przywódcy zdominowane będą dotyczyć wojny na Ukrainie – od sankcji, przez pomoc wojskową dla Ukrainy i wsparcie militarne wschodniej flanki NATO, po kryzys humanitarny.

Prezydent Joe Biden odlatuje z Waszyngtonu rano czasu lokalnego a do Brukseli przybędzie wieczorem. Jutro weźmie tam udział w nadzwyczajnym szczycie NATO, posiedzeniu Rady Europejskiej i spotkaniu grupy G-7. „Wraz z naszymi partnerami prezydent ogłosi dalsze sankcje wobec Rosji oraz działania uniemożliwiające ich obchodzenie” – mówił podczas briefingu w Białym Domu doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan dodając, że przedmiotem rozmów w Brukseli będzie także długofalowa zmiana rozlokowania wojsk NATO na wschodniej flance.

 

Podczas wizyty w Polsce Joe Biden spotka się z amerykańskimi żołnierzami a także ekspertami zajmującymi się pomocą uchodźcom. W programie jest także spotkanie bilateralne z prezydentem Andrzejem Dudą.

Jake Sullivan powiedział, że wojna na Ukrainie nie skończy się szybko i łatwo i że celem podróży prezydenta Bidena do Europy jest zapewnienie, że zachód pozostanie jednoczony i zdeterminowany tak długo jak będzie tego wymagała sytuacja.

IAR

Zagraniczne majątki oligarchów bliskich Putinowi. Wydaje się, że suma jest znacznie zaniżona

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię