Jak przedłużyć życie tulipanom? Mamy na to sprawdzone sposoby

Wiosna zawitała do naszych ogrodów i na stragany. Trudno oprzeć się pokusie i nie kupić bukietu pięknych kolorowych tulipanów.

I choć tulipany nie są trwałymi kwiatami, można z powodzeniem znacznie przedłużyć ich życie w wazonie. Oto 5 sprawdzonych sposobów.

1. Usuń dolne liście

Zanim włożysz cięte tulipany do wazonu, usuń dolne liście z łodyg kwiatów. Jeśli tego nie zrobisz – zanurzone w wodzie liście zaczną gnić, co sprawi że tulipany zaczną znacznie szybciej więdnąć

 

2. Przytnij łodygi

Kolejnym, niezwykle skutecznym zabiegiem w pielęgnacji tulipanów jest przycinanie końcówek łodyg za każdym razem jak zmieniamy wodę. Wystarczy uciąć pod kątem 45 stopni 2-3 centymetry łodygi by kwiaty miały lepiej wchłaniały wodę w wazonie.

3. Codziennie zmieniaj wodę

Tulipany lubią świeżą wodę. Pamiętaj aby zmieniać ją każdego dnia. Do wody możesz dodać dwie kostki lodu

4. Tulipany lubią cukier

Już pół łyżeczki cukru wsypanego do wazonu z tulipanami pozowli ci się cieszyć pięknymi kwiatami znacznie dłużej niż przewiduje sprzedawca

5. Tulipany nie znoszą towarzystwa

Jeśli kupisz kilka bukietów wiosennych kwiatów, upewnij się, że na tulipany przeznaczysz oddzielny wazon, gdyż nie lubią one towarzystwa innych kwiatów. Ot takie to zazdrośnice;)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię