Historia i przepis na Hot-doga

Hot dog to jeden z najbardziej rozpoznawalnych fastfoodów należący do kuchni amerykańskiej. Jest to potrawa składająca się z grillowanej lub parzonej kiełbasy podawanej w częściowo naciętej wzdłuż bułce. Parówce towarzyszy sos – najczęściej musztarda, ketchup, majonez lub sos majonezowo-ketchupowy oraz prażona cebulka.

Historia hot-doga ma swój początek w Niemczech, we Frankfurcie nad Menem, gdzie w 1487 roku powstały parówki. Kolejny etap historii do przybycie do USA imigrantów z różnych państw, w tym z Niemiec. Hot-dogi w znanej dzisiaj wersji powstały najprawdopodobniej na początku XX wieku. Poniżej prezentujemy swój przepis na prawdziwego amerykańskiego hot-doga.

 

Składniki:

  • 1 mała bagietka
  • 1 parówka;
  • 3 łyżeczki musztardy;
  • 3 łyżeczki ketchupu;
  • 3 łyżeczki prażonej cebuli;

Przygotowanie:

Parówkę ugotować na parze. Bułkę rozciąć wzdłuż pozostawiając nieprzekrojony ok 1cm, lekko rozchylić podgrzać lekko w piekarniku nagrzanym do 23 st. C. (przez ok 2-3 minuty). Do bułki włożyć parówkę, dodać prażoną cebulkę oraz musztardę i ketchup. Danie można wzbogacić o swoje ulubione składniki – np. pomidora, ogórka lub paprykę.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię