Dziwne przypadki Benny’ego Hill’a

Fot. YouTube

Benny Hill, człowiek-legenda, bawił różne pokolenia widzów w prawie 100 krajach. W XX. wieku ten brytyjski komik nie miał sobie równych. Niestety tylko jego prawdziwi przyjaciele, a było ich zaledwie dwóch, wiedzieli jaką tajemnicę skrywa Benny Hill.

W życiu prywatnym był to bardzo samotnym mężczyzną, świadczyć może fakt, że o jego śmierci świat dowiedział się dopiero po dwóch dniach. Znaleziono go martwego w wynajmowanym mieszkaniu. Przyczyną zgonu był zawał serca.

Benny Hill to pseudonim artystyczny. Nasz ulubiony komik naprawdę nazywał Alfred Hawthorne Hill. Na świat przyszedł 21 stycznia 1921 roku. Zmysł komika odziedziczył po dziadku i ojcu którzy pracowali jako cyrkowcy. Karierę ojca Bennego w cyrku przerwała Pierwsza Wojna Światowa, po jej zakończeniu ojciec Bennego- Alfred senior zatrudnił się w branży medycznej, zatrudniony był przy ważnej, aczkolwiek niewdzięcznej robocie, sprzedawał prezerwatywy jednocześnie prezentował ich prawidłowe zakładanie na olbrzymim penisie.

 

Z tego to powodu młody Alfred był wyśmiewany na szkolnych korytarzach, jednocześnie niestandardowa praca ojca była impulsem do pracy komika, gdyż na szkolnych przerwach zaczął naśladować zakłopotanie klientów które podpatrywał będąc z tatą – a miał do tego talent.

 

Jego talent ujawnił się już dużo wcześniej, już jako trzyletnie dziecko potrafił bardzo dobrze naśladować Charliego Chaplina. Pierwsze pieniądze zaczął zarabiać w wieku sześciu lat, gdy dostawał drobne za swoje występy na plaży parodiując Louisa Armstronga i Maurice’a Chevaliera.

Po ukończeniu szkoły podstawowej Alfred junior zaczął zarabiać na życie dorywczo. Był m.in. posłańcem w domu towarowym i wagowym w firmie węglowej.

Pod koniec drugiej wojny światowej Alfred zmienił imię wzorując się amerykańskim sławnym komikiem – Jack’iem Benny

 

Już jako Benny Hill stał się wschodząca gwiazdą brytyjskiej telewizji. Jego autorski program „The Benny Hill Show” doczekał się debiutu początkiem 1955 roku, a jego popularność rosła dosłownie z odcinka na odcinek. Swój sukces tłumaczył prostym schematem: dobra muzyka, ładne dziewczyny i dużo śmiechu.

Benny Hill w życiu prywatnym był osobą nieśmiałą, nie prowadził również życia towarzyskiego. Oprócz swoich dwóch przyjaciół spotykał się jeszcze z rodzicami, siostrą Dianą i bratem Leonardem.

Najlepsze komedie z lat 70-tych

 

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię