Smok – charakterystyka znaku zodiaku

Smoka w chińskim znaku zodiaku cechuje wyjątkowa inteligencja. Jest wszechstronnie uzdolniony, szybko uczy się nowych rzeczy. Wszystkie polecenia i rady wyłapuje automatycznie – nigdy nie trzeba mu dwa razy czegokolwiek powtarzać.

Nie brakuje mu również sprytu aby każdą zdobytą informację skutecznie wykorzystywać do osiągania własnych celów. W tradycji chińskiej smok stoi na straży szczęścia i prawdy – dobrze znać Smoka i spędzać z nim czas. Zawsze można zapytać go o radę, odpowiedź będzie nie tylko trafna, ale także i pomocna.

Smok zazwyczaj zna prawdę na dany temat – nawet jeżeli nie jest przyjemna, nie będzie miał oporów przed jej wyjawieniem i udzieleniem komuś pomocy. Człowiek urodzony w znaku Smoka jest sympatyczny i bardzo lubiany w swoim otoczeniu. Jest bardzo dowcipny i powszechnie lubiany. Posiada niemałe grono wielbicieli, nigdy nie sprawia mu problemu poznawanie nowych ludzi, z reguły szybko ich sobie zjednuje. Jest typem wolnego ducha – w tych tkwi część jego uroku. Ne krępują go żadne ograniczenia, zasady i prawo traktuje bardziej jako porady a nie zakazy i nakazy.

 

Nigdy nie pozwoli się zniewolić ani ograniczyć, musi czuć się wolny. Smoka cechuje ogromna dawka energii, którą dysponuje – żyje pełnią życia, tworzy wręcz iluzję nieoznaczalności.

Smoki bardzo poważnie traktują swoje obowiązki, nigdy się przed nimi nie uchylają, zawsze dążą do tego aby wszystkie zrealizować na czas. Z pewnością nigdy nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei – zwłaszcza, że pragnie mieć w swoim życiu jakąś przewodnią misję. Smok przez całe swoje życie marzy o dokonaniu czegoś wielkiego, co będzie miało znaczenie dla wielu ludzi, nie chce egzystować niczym bezmyślne zombie.

Smok jest stworzeniem mitycznym, podobnie jest z urodzonym w tym znaku człowiekiem. Jest to typ bohatera z baśni i komiksów, sam siebie uważa za kogoś ponadprzeciętnego, często z tego powodu wpada w pułapkę urojeń na temat własnej osoby. Uważa, że musi w swoim życiu prowadzić heroiczną walkę z przeciwnościami losu i bliżej nieokreślonym wrogiem. Zdarza się, że jest tak bardzo przekonany o swojej wspaniałości i niezawodności, że zaczyna irytować ludzi ze swojego otoczenia.

Człowiek urodzony w znaku Smoka ma dominującą osobowość, narzuca innym swoje zdanie i potrafi przy tym być agresywny. Jego poglądy są bardzo wyraziste, ciągle szuka poparcia. Trudno jest mu przyjąć do wiadomości, że ktoś może mieć odmienne przekonania – nie potrafi tego zaakceptować. Nie znosi sprzeciwu, sceptyków traktuje jak najzwyklejszych głupców. Smok ma nad wyraz wybujałe ego, a jego duma jest nadęta niczym balon. Nie dla niego skromne plany, ambicja Smoka sięga wręcz Niebios, podąża za wielkimi ideami i rozwija je, czasami wzbudza swoimi czynami kontrowersje. Mimo zadufania w sobie, Smok posiada dużo zalet.

 

Jest osobą o wielkim entuzjazmie, tryska energią, zawsze sumiennie wykonuje swoje obowiązki. Jest pełen wdzięku, nie zna uczucia niezdecydowania czy obawy. Działa pewnie, niezłomnie wierzy w swoje racje. Przenikliwy i analityczny umysł Smoka pozwala mu dostrzegać niebezpieczeństwa – także te, dotyczące innych osób; ostrzega swoich przyjaciół aby mieli czas się przygotować i uniknąć zagrożenia.

Smok nie robi niczego na pokaz, jeżeli dokonuje wielkich czynów nie robi tego dla sławy czy pieniędzy – taka jest po prostu jego natura. Jest nieustannie przekonany do swoich racji, przeważnie jest pewny, że ostatecznie osiągnie sukces i przeważnie tak właśnie bywa. Smoki osiągają szczyty powodzenia niezależnie od dziedziny, którą wybiorą. Smoki lubią wydawać pieniądze zarówno na siebie jak i innych – oszczędzanie i inwestowanie są im jednak obce – zarabianie pieniędzy ani trochę ich nie nakręca.

Ludziom urodzonym w znaku Smoka wręcz trudno zrozumieć dlaczego tak wiele ludzi wciąż mówi tylko o pieniądzach i posiadaniu jak największej ich ilości. Smok uważa, że w życiu jest dużo więcej bardziej fascynujących rzeczy niż bogactwo. Smok nie boi się podejmowania ryzyka związanego ze swoimi finansami. Nie lęka się hazardu, ma jednak szczęście do pieniędzy, dzięki niemu rzadko żyje w biedzie.

Smoki zaliczają się raczej do ludzi ogólnie zdrowych, mogą jednak cierpieć z powodu stresu z uwagi na ciągle podejmowane ryzyko. Stres wzmacnia organizm Smoka – hartuje go i dodaje mu energii. Smoki nie mogą zapominać o aktywności fizycznej, uwielbiają spacery i jogę jako wsparcie da swoich sił witalnych. Słabym punktem Smoka jest żołądek z reguły na fakt, że Smok przywiązuje wielką wagę do odżywiania – zbyt bardzo skupiony jest na pracy.

Zalety: wielkoduszność, siła, charyzma, spryt, szlachetność serca, inteligencja, entuzjazm, aktywność, sumienność, szczęście, surowość, samowystarczalność, sentymentalność, perfekcjonizm.

Wady: samochwalstwo, arogancja, upartość, niecierpliwość, brak tolerancji, nad wyraz wymagający, bezwzględność, przerost ambicji, melodramatyczność, wybuchowość.

Najważniejsze atrybuty Smoka

 • Kolejność w zodiaku: piąty
 • Pierwiastek: yang
 • Żywioł: drewno
 • Szczęśliwe kolory: czerwony, czarny
 • Szczęśliwe liczby: 5
 • Szczęśliwe kamienie: diament, szmaragd
 • Planeta rządząca: Mars
 • Miesiąc przypisany do znaku: kwiecień
 • Pora roku: wiosna
 • Godziny przypisane do znaku: 7:00 do 9:00
 • Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Baran

Smok w miłości

W Smoku łatwo się zakochać, jest to zazwyczaj osoba urodziwa o nieprzeciętnej charyzmie. Cechuje go wielka odwaga – w jego towarzystwie inni wychodzą na tchórza. Smok budzi sobą wielkie emocje i gdziekolwiek się pojawi przyciąga ludzi jak magnes. Chłonny i otwarty umysł Smoka przyjmuje nowe pomysły i idee co czyni z niego idealnego słuchacza, skorego do pomocy w spełnianiu marzeń i podnoszenia poczucia własnej wartości. Ludzie czują się dowartościowani i doceniani przez Smoka – a to jeden z pierwszych kroków do miłości.

Smok łatwo się zakochuje, niechętnie rezygnuje natomiast z niezależności, Pełni ona w jego życiu na tyle istotną kwestię, że jest gotowy prowadzić dla niej życie w pojedynkę – byle tylko pozostać wolnym. Wystarczająco zabawny i inteligentny partner może jednak zainteresować Smoka na tyle trwale i silnie, że zdecyduje się on na małżeństwo. Jeżeli Smok wejdzie w trwały związek – za nic w świecie się nie wycofa.

Z reguły Smok jest zbyt zajęty swoją karierą i pogonią za wielkością aby myśleć o budowaniu rodziny. Ze wszystkich chińskich znaków zodiaku – Smok wstępuje w związek małżeński zdecydowanie najpóźniej. Nie łatwo przychodzi mu również rodzicielstwo – swoje dzieci traktuje jak jeden wielki projekt, nad którym ciągle pracuje. Potomków postrzega jako źródło zadowolenia i dumy, uwielbia się przechwalać ich osiągnięciami. Smok zdecydowanie nie jest domatorem, nie zniesie ciągłego zajmowania się domowymi obowiązkami i ograniczania mu czasu na rozwój kariery.

Niezwykła para: Szczur, Małpa

Interesujący związek: Bawół, Tygrys, Wąż, Kogut, Świnia (Dzik)

Mało zrozumienia: Królik (Kot), Smok, Koń, Koza (Owca), Pies

Najodpowiedniejszy zawód

Smoka zadowoli każdy rodzaj zawodu, który zapewni mu sławę. Właściwie żadna branża nie jest dla niego zamknięta, jest bardzo elastyczny, potrafi dostosować się do każdych warunków. Kariera jest dla smoka niezwykle ważna – być może nawet i najważniejsza w życiu. Całe swoje życie Smok podporządkowuje odnoszeniu sukcesów w dziedzinie, którą sam dla siebie wybiera, nic nie jest w stanie powstrzymać go przed działaniem. W pracy najbardziej imponującą cechą Smoka jest oryginalność, ma bardzo rozwiniętą wyobraźnię, dzięki której zawsze znajduje rozwiązanie problemów – nawet tych, z pozoru nie do rozwiązania. Nie lęka się ciężkiej pracy, zdecydowanie woli jednak wydawać polecenia niż je wykonywać. Aby żyć w zgodzie ze swoją naturą powinien unikać miejsc pracy, w których panują sztywne procedury i rutyna. Świetnie sprawdzi się na stanowiskach wymagających umiejętności samodzielnego myślenia i działania. Dobrze sprawdzi się jako architekt, analityk komputerowy, prawnik, wynalazca, psychoanalityk, inżynier, makler giełdowy, agent ubezpieczeniowy, polityk, pracownik branży reklamowej.

Lubi / Nie lubi

Smok uwielbia być pomocny w trudnych sytuacjach, w których znajdują się inni ludzie. Liczyć mogą na niego rodzina, przyjaciele, znajomi – wszyscy z jego otoczenia. Uwielbia snuć wizje i marzenia, przyjemność sprawia mu również podejmowanie działań w kierunku ich realizacji. Smoki uwielbiają wydawać sądy i mówić ludziom co powinni uczynić. Nie znoszą cierpliwości, której nie uznają za cnotę – z dużą doza prawdopodobieństwa Smok wykończyłby się gdyby musiał na coś długo czekać.

Smok nie znosi także owijania w bawełnę – zawsze mówi wprost i tego samego oczekuje od innych; z tego powodu raczej kiepski z niego dyplomata. Nie lubi również zatłoczonych miejsc, w których czuje się stłamszony i ma trudności ze złapaniem oddechu.

Znani ludzie urodzeni w roku Smoka

gen. Władysław Anders, Wojciech Fibak, Bruce Lee, Chuck Norris, Keanu Reeves, Christopher Reeve, Shakira, Fryderyk Wielki, Robert Musil, Neil Diamond, Placido Domingo, Fryderyk Nietzsche, G. B. Shaw, John Lennon, Al Pacino, Ringo Starr, Shirley Temple, Lewis Caroll, Anatole France.

Horoskop chiński – wszystko co warto o nim wiedzieć

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię