Jak zrobić nalewkę z czerwonej koniczyny? Prosty przepis!

Czerwona koniczyna, zwana także potocznie łąkową jest popularną i powszechnie występująca rośliną. Zwykle możemy ją spotkać na łąkach, lasach, czy też w parkach.

Kwiaty tej rośliny stosuje się w celach leczniczych, a także kosmetycznych, ponieważ zawierają one wysoką ilość witamin, takich jak A, B, C, E, oraz P. Ponadto znajdują się w niej mikroelementy potrzebne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, w tym wapń, magnez, potas, żelazo, fosfor, selen i chrom. W medycynie zasłynęła ona głownie dzięki zawartości izoflawonoidów (izoflawonów), substancji o właściwościach takich samych do tych posiadanych przez estrogeny, a to czyni ją skuteczną bronią kobiet w walce z takimi dolegliwościami jak, na przykład menopauza.

 

Przepis na nalewkę z czerwonej koniczyny

Składniki:

  • 100 gram świeżych kwiatów czerwonej koniczyny,
  • pół litra wódki.

Przygotowanie:
Kwiaty koniczyny należy starannie umyć, po czym przełożyć je do dużego słoja. Zalać wódką w taki sposób, aby całkowicie pokryła kwiaty. Następnie słoik należy zakręcić i na 6 tygodni odstawić w ciemne miejsce, potrząsając nim co jakiś czas, sprawdzając przy tym poziom alkoholu. W przypadku gdy w jakimś stopniu go ubyło, należy dolać go w taki sposób, aby kwiaty były znowu zalane w pełni.

Po upływie wyznaczonych 6 tygodni trzeba słoik otworzyć, a zawartość przecedzić przez sitko lub gazę. Następnie nalewkę przelać do czystej butelki, lub słoika.

Stosowanie:
W przypadku wystąpienia problemów żołądkowych spożywaj nalewkę 3 razy dziennie, po jednej łyżeczce.

Przepis na nalewkę pokrzywową

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię