Senegalczyk z Włoch i historia męskiego Kopciuszka

Fot. TikTok Khabane.lame

Khaby Lame – jego nazwisko może nie mówić wiele, ale twarz zapewne choć raz pojawiła się każdemu internaucie na pulpicie telefonu bądź komputera. Ten młody Senegalczyk, mieszkający niemal od urodzenia we Włoszech, jest książkowym przykładem współczesnego, szybko zdobytego bogactwa.

Prapoczątek

Niezamożny chłopak pochodzący z bardzo religijnej, muzułmańskiej rodziny wyprowadził się wraz z rodziną z kraju przodków, mając zaledwie rok. Rodzice z malcem osiedli we Włoszech, gdzie Khaby dorastał, skończył szkołę i podjął pracę. Tę ostatnią dość szybko stracił w pandemicznych zawirowaniach. Nie posłuchał rad ojca, który kazał mu znaleźć inne zajęcie. Zamiast tego, całymi godzinami wpatrywał się w TikToka. W końcu nadeszła chwila, w której sam postanowił nagrywać i publikować krótkie filmy.

@khaby.lame

Happy “break”day 🥳 🍰 🤣 @Lele Pons @Hannah Stocking do it with your friends and mention us #learnfromkhaby #learnontiktok @tiktok @tiktokcreators

♬ suono originale – Khabane lame

 

Satyra ostrą bronią

Na cel, młody Senegalczyk, wziął tzw lifehacki. Proste zadania, które zdaniem twórców mają ułatwiać życie. W istocie często są absurdalne i komplikują najprostsze, domowe czynności. Khaby mistrzowsko je wyśmiewał, posługując się jedynie mimiką twarzy i gestami. Ten niezamierzony zabieg, który okazał się niezwykle silnym i charakterystycznym dla chłopaka środkiem wyrazu, miał bardzo prozaiczną przyczynę. Khaby nie znał angielskiego, więc postanowił posłużyć się powszechnie rozumianym, uniwersalnym językiem gestów.

@khaby.lame

No sense🤷🏿‍♂️🤣 #learnfromkhaby #learnontiktok #keepitsimple #stopwar @tiktok

♬ suono originale – Khabane lame

Od zera do milionera

Doświadczający bezrobocia i finansowych problemów chłopak, szybko podbił serca użytkowników TikToka. Jego filmiki cieszyły się szaloną popularnością i w ciągu zaledwie roku Khaby został najpopularniejszym influencerem Włoch i jednym z trójki na świecie. Jego charakterystyczny wyraz twarzy i poczucie humoru, kiedy najpierw z uwagą obserwuje cudowne wynalazki rzekomo ułatwiające np. wyrywanie ogonków czereśniom, po czym robi to szybciej i prościej własnymi placami, biją rekordy. Młodzieniec ma obecnie dziesiątki milionów obserwujących na TikToku i Instagramie i zgromadził już małą fortunę.

@khaby.lame

If @50 Cent had to do a casting in the 19th century. 🤣 #learnfromkhaby #learnontiktok @tiktok @tiktokcreators

♬ sonido original – 0riginal_G7

Blogerka chciała urodzić w spokoju – urodziła w… oceanie (VIDEO)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię