Bette Nash – najstarsza stewardessa na świecie z wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa

Fot. abc

Ta niezwykła kobieta została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa, jako najstarsza stewardessa na świecie. Bette rozpoczęła pracę w roku 1957 i kontynuuje ją do dziś.

Skończyła 86 lat i od początku jest wierna liniom American Airlines. W nich szczególnie upodobała sobie trasę Nowy Jork-Boston-Waszyngton. Taki kurs pozwala jej spędzać każdy wieczór z niepełnosprawnym synem, którym opiekuje się do dziś dnia.

Bette zaczynała karierę, gdy prezydentem USA był Dwight Eisenhower.  Obsługiwała wiele osobistości, w tym i rodzinę Kennedych. Pasażerowie cenią ją za wielkie ciepło i serdeczność, oraz autentycznie zainteresowanie. Jak mówi jeden z nich, choć rocznie przelatuje setki tysięcy mil, tylko loty z Bette uważa za naprawdę udane.

Mimo ukończonych 86 lat, stewardessa nadal jest w stanie przenieść człowieka do przejścia, w razie nagłego zasłabnięcia, czy choroby. Bez żadnego problemu zdaje też coroczne testy wymagane przez Federalną Administrację Lotnictwa – amerykański organ nadzoru lotniczego. Sama Bette twierdzi, że jej ulubionymi chwilami w czasie lotu są te, w których wita i żegna pasażerów i może spojrzeć każdemu z nich w oczy i obdarzyć uśmiechem.

Właśnie ten uśmiech, klasa i życzliwość zaskarbiły jej sympatię i pozwoliły na pracę, nawet w czasach, kiedy koleżanki po fachu niechętnie były widziane na pokładach samolotów, po ukończeniu 35 lat. Bette stanowi żywy dowód na to, że wiek to tylko liczba.

 

TOP 10 najlepszych książek na lato 2022

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię