Parady i uroczystości na przedmieściach Chicago odwołane! Lista miast

Jak donosi SunTimes, większość gmin na przedmieściach Chicago odwołało w trybie natychmiastowym obchody Dnia Niepodległości. Decyzja zapadła tuż po masowej strzelaninie w miasteczku Highland Park, na przedmieściach Chicago.

W pobliskim Deerfield urzędnicy odwołali zajęcia z okazji Dnia Rodziny, które zaplanowano w Jewett Park. Departament policji miasta Morton Grove umieścił na Twitterze informację o odwołaniu parady w trosce o bezpieczeństwo.

W Evanston odwołano paradę i uroczystości 4 lipca z powodu strzelaniny w Highland Park. Evanston zamknął również swoje plaże w poniedziałek ze względów bezpieczeństwa.

„Chociaż nie ma podejrzenia o zagrożeniu mieszkańców Evanston, napastnik jest wciąż na wolności; dlatego odwołanie imprez staje się wyższą koniecznością” – podało miasto w komunikacie prasowym.

Urzędnicy Glenkoe zachęcają ludzi do pozostania w domu. W Skokie urzędnicy odwołali paradę 4 lipca. Winnetka odwołała pokaz sztucznych ogni. Około południa Northbrook odwołał pozostałe zajęcia czwartego lipca, w tym pokaz sztucznych ogni.

Waukegan odwołał pokaz sztucznych ogni w poniedziałek po południu, zgodnie z tweetem wysłanym przez oficjalne konto miasta. „Jesteśmy solidarni z naszymi sąsiadami w Highland Park”.

Glenview odwołał zarówno paradę, jak i pokaz sztucznych ogni „z dużej ostrożności”, zapewniając mieszkańców, że „nie ma bezpośredniego zagrożenia”.

Pyszny Dzień Niepodległości. Specjały, pyszności, niespodzianki (WIDEO)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię