78-letnia Polka najszybszą babcią na świecie. Nie uwierzycie co zrobiła!

Barbara Prymakowska/Facebook

78-letnia Barbara Prymakowska otrzymała tytuł najszybciej babci na świecie po tym jak po raz 10. wbiegła na szczyt Kasprowego Wierchu w mniej niż dwie godziny.

Jak napisała na swojej stronie na Facebooku, „złapała bakcyla maratonu” dopiero po 50-tce.

W wieku 58 lat pobiegła w swoim pierwszym maratonie. Ukończyła go z czasem 4 godzin i 31 minut. Kiedy drugi maraton ukończyła o 20 minut szybciej, stwierdziła, że bieganie jest dla niej.

Po 20 latach biegania ma na swoim koncie złote, srebrne i brązowe medale. Jest wielokrotną mistrzynią świata i Europy w biegach górskich, a także najstarszą Polką, która zdobyła Mont Blanc. Ukończyła wszystkie najważniejsze światowe maratony – Tokio, Boston, Chicago, Berlin, Londyn, Nowy Jork oraz ma za sobą rywalizację w zawodach narciarskich.

Mąż pani Barbary, Stanisław Prymakowski, w wywiadzie dla Dzien dobry TVN powiedział, że stanowi ewenement wśród osób w tym wieku: „Z żoną jesteśmy prawie od 60 lat. Stosuję się do jednej zasady. Żona ma zawsze świętą rację, a ja mam święty spokój. Jeżeli chodzi o wyniki sportowe, osiągnięcia i wytrzymałość w tym wieku, stanowi ewenement”.

Pani Barbara kiedy nie biega czy jeździ na nartach gra w tenisa i jeździ na rowerze oraz rolkach. Oboje ukończyli studia na Akademii Wychowania Fizycznego. Biegaczka dodaje, że jej hobby motywuje ją do życia, a jej znajomi dodają, że inspiruje ona inne kobiety do ruchu.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię