10 sposobów na uspokojenie przedwyborczych nerwów

Badanie przeprowadzone przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (APA) wykazało, że aż 52 procent Amerykanów twierdzi, że wybory „są w znacznym stopniu źródłem stresu w ich życiu.” Lekarze nazywają ten rodzaj stresu Election Stress Disorder – zespół stresu wyborczego.

Jeśli wybory wprowadzają cię w stan rozdrażnienia, frustracji i niepokoju zapoznaj się z poniższymi sposobami na uspokojenie.

1. Wyłącz się – nie sprawdzaj wiadomości czy też informacji na Facebooku i Twitterze co pięć minut. Poczekaj z tym do wieczora kiedy będzie więcej prawdziwych informacji, a nie spekulacji.

2. Zadbaj o siebie – alkohol i fast food czy słodycze to nie jest rozwiązanie na ten dzień.

3. Nie szukaj konfrontacji – jeśli wśród twoich bliskich są osoby z innego obozu politycznego nie wdawaj się z nimi jutro w dyskusje. Spędź dzień z osobami o podobnych poglądach.

4. Przygotuj się psychicznie na opóźnione wyniki – jeśli oczekujemy jasnej odpowiedzi, a jej nie mamy, to tylko zwiększa to naszą niepewność. Pamiętaj, że na wyniki wyborów możemy czekać nawet kilka tygodni.

5. Jesteś tylko częścią wielkiej machiny – twój głos nie przesądzi o wyniku wyborów. Wielka ulga kryje się w jasnym określeniu, co jest w twojej mocy do osiągnięcia, a czego nie możesz osiągnąć jako jednostka. Skoncentruj się na tym, co możesz kontrolować.

6. Pozostań aktywny – ruch pomaga nam uwolnić energię, której doświadczamy, gdy czujemy się zestresowani.

7. Znajdź dodatkowe zajęcia na jutrzejszy dzień – wykorzystaj nadmiar energii do wykonania długo odkładanych przez ciebie zadań – takich jak sprzątanie domu / garażu / biurka; przeglądanie tysięcy zdjęć i porządkowanie ich; oglądnij film, ugotuj obiad.

8. Rozegraj najgorszy scenariusz z możliwych – jeśli obawiasz się, że wygra kandydat na którego nie oddałeś głosu zadaj sobie pytanie „czego najbardziej boisz się, że może się wydarzyć, jeśli wygra, i jak to może zmienić twoją przyszłość?” Zwykle, kiedy odgrywamy nasz najgorszy scenariusz potencjalnej sytuacji widzimy, że efekt końcowy nie jest wcale taki zły jak nam się wydawało.

9. Serenity prayer – czyli „modlitwa o spokój” napisana przez amerykańskiego teologa Reinholda Niebuhra, zawiera formułę zapewniającą spokój ducha dla wielu różnych niepokojów: „Boże, daj mi spokój, bym zaakceptował rzeczy, których nie mogę zmienić; odwagę, by zmienić to, co mogę; i mądrość, by poznać różnicę ”.

10. Pięć rzeczy, których nie możemy zmienić – jeśli wolisz zastosować świecką formułę pamiętaj o 5 nieuniknionych rzeczach, których nie możesz zmienić:

  • Wszystko się zmienia i kończy
  • Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem
  • Życie nie zawsze jest sprawiedliwe
  • Ból jest częścią życia
  • Ludzie nie zawsze są tylko kochający i lojalni

Odnosząc to do wyborów pamiętajmy, że jako jednostka nie mamy prawie żadnej kontroli nad tym, kto zostanie wybrany. Wybory są brudne, bolesne i często niesprawiedliwe, a kandydatom daleko do doskonałości.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię