Joe Biden na forum ONZ

Fot. YouTube

W Nowym Jorku trwa debata generalna 77. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Do światowych przywódców dołączy dziś prezydent USA Joe Biden, który wygłosi przemówienie na forum ONZ.

Jednym z głównych tematów wystąpienia amerykańskiego prezydenta będzie wojna na Ukrainie.

 

W Nowym Jorku prezydent Joe Biden weźmie udział w kilku wydarzeniach: wygłosi przemówienie na forum ONZ, będzie przewodniczył konferencji na temat zasilenia globalnego funduszu walki z AIDS, malarią i gruźlicą. Będzie też rozmawiać z premier Wielkiej Brytanii Liz Truss i sekretarzem generalnym ONZ.

Wieczorem spotka się ze światowymi przywódcami na wydanym przez siebie przyjęciu. „Wierzymy, że prezydent Biden udaje się do Nowego Jorku mając wiatr w plecy” – powiedział doradca prezydenta USA Jake Sullivan zwracając uwagę, że prezydenci Rosji i Chin są nieobecni w Nowym Jorku.

 

Jake Sullivan poinformował, że na forum ONZ Joe Biden przedstawi wizję przywództwa USA na świecie. „Prezydent zdecydowanie potępi rosyjską wojnę na Ukrainie i zaapeluje do świata by nadal przeciwstawiał się otwartej agresji z jaką mamy do czynienia w ostatnich miesiącach” – dodał.
Jake Sullivan powiedział, że Joe Biden opowie się za wzmocnieniem ONZ oraz przestrzeganiem Karty Narodów Zjednoczonych.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię