Joe Biden oddał hołd ofiarom Holokaustu

Fot. Twitter @POTUS

W Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu prezydent Joe Biden oddał hołd 6 milionom zamordowanych Żydów i innych ofiar zagłady.

W specjalnym oświadczeniu amerykański prezydent potępił przejawy antysemityzmu, także w Stanach Zjednoczonych.

„Jill i ja opłakujemy sześć milionów Żydów, którzy byli systematycznie i bestialsko mordowani przez nazistów i ich współpracowników w czasie Holokaustu, a także Romów i Sinti, Słowian, osoby niepełnosprawne, osoby LGBTQ+ i dysydentów politycznych, którzy również zostali zabici” – napisał w oświadczeniu prezydent USA.

 

Joe Biden oddał hołd ocalałym i przyrzekł, że Ameryka zawsze będzie pamiętać słowa świętej przysięgi „nigdy więcej”. Wskazał na przypadki antysemityzmu w Stanach Zjednoczonych. „W całym kraju widzimy swastyki na samochodach, antysemickie banery na mostach, słowne i fizyczne ataki na żydowskie firmy i amerykańskich Żydów – nawet negowanie Holokaustu. To jest podłe i sprzeczne ze wszystkim, co cenimy jako Amerykanie” – dodał Joe Biden i podkreślił, że rząd USA opracowuje narodową strategię walki z antysemityzmem.

Wskazał też na uczestnictwo Drugiego Dżentelmena USA Douglasa Emhoffa w ceremonii w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. „W Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu i każdego dnia Stany Zjednoczone są z ofiarami Holokaustu, ich rodzinami i potomkami. Pamiętamy. Czcimy ich historie. Stawimy czoła nienawiści i kłamstwom” – napisał amerykański prezydent.

IAR

Doktryny prezydenckie. Co to jest i czy istnieje doktryna Bidena?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię