Koniec z nudą w samolocie! Od teraz można korzystać z internetu

Grudzień to czas, w którym wiele osób rusza w podróże. Niektórzy lecą w cieple rejony świata, inni żeby spotkać się z bliskimi. Dzisiaj mamy świetną wiadomość dla tych, którzy planują loty do krajów Unii Europejskiej. Koniec z samolotową nudą.

Tryb samolotowy już niedługo odejdzie w niepamięć, przynajmniej na terytorium UE. Przewoźnicy w Unii Europejskiej będą mogli instalować w samolotach najnowszą technologię 5G, umożliwiając pasażerom korzystanie ze smartfonów i innych urządzeń na pokładzie statków powietrznych.

Koniec z wielogodzinną nudą, czy zaległościami w pracy i rozmowach służbowych. Już wkrótce, za sprawą nowych regulacji, pasażerowie będą mogli korzystać z internetu w przestworzach, tak samo jak na ziemi.  Komisja Europejska zaktualizowała decyzję wykonawczą dotyczącą komunikacji mobilnej na pokładach samolotów.

Technicznie ma być to rozwiązane przez instalację sieci bazowych. Transmisja danych będzie przesyłana przez sieć satelitarną do naziemnej sieci komórkowej, a pasażerowie będą mogli wysyłać wiadomości lub przeprowadzać rozmowy telefoniczne.

Kiedy podobne rozwiązanie będzie dostępne w USA? To trudne pytanie, ponieważ bardzo podoba technologia miała zostać wprowadzona w roku 2020 w Stanach Zjednoczonych. Spotkała się jednak ze sprzeciwem ze strony samych linii lotniczych. Ze względu na protesty przewoźników nie zdecydowano się na jej uruchomienie.

MT

Sekrety długowieczności Japończyków

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię