Królowa Elżbieta II zostanie pochowana w ołowianej trumnie. Oto powód

Fot. Twitter @MonarchyUK

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 r. w wieku 96 lat zostawiając za sobą 70 lat panowania nad Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Odejście tak znakomitej postaci nie znika z ust ludzi całego świata, również z powodu trumny w jakiej będzie pochowana monarchini. Miłośnicy teorii spiskowych już wysuwają swoje hipotezy na temat ołowianej trumny.

 

W środowisku wierzącym we wszelkiej maści teorie spiskowe pojawiły się przypuszczenia, że rodzina królewska nie chce dopuścić do jakichkolwiek prób prześwietlenia trumny promieniami rentgenowskimi i wykrycia, że w trumnie nie tylko nie ma ciała Królowej Elżbiety II, ale że jest ona w rzeczywistości pusta.

Niestety, w tym momencie jesteśmy zmuszeni rozczarować fanów teorii spiskowych. Okazuje się bowiem, że ołowiane trumny są w kulturze brytyjskiej znane od bardzo dawna, są oznaką bogactwa i luksusu. Nie jest więc niespodzianką, że członkowie rodziny królewskiej którzy zmarli, są w taki sposób chowani.

 

Ołowiane trumny znacznie spowalniają rozkład ciała. Są również bardziej hermetyczne. Między innymi z uwagi na te właśnie fakty, wieki temu pochówek w ołowianej trumnie stał się to tradycyjnym sposobem na chowanie członków rodziny królewskiej.

Nie jest również tajemnicą, że Elżbieta II przez lata przygotowywała się do własnej śmierci a kontrowersyjna trumna została zaprojektowana już 30 lat temu, i oczekiwała na ostatnie dni ziemskiej podróży monarchii.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię