Zespół Perfect, po 40 latach istnienia odchodzi na muzyczną emeryturę

Grupa Perfect kończy działalność po 40 latach istnienia, a z fanami pożegna się premierowym singlem. Grzegorz Markowski poinformował o odejściu z zespołu pod koniec 2019 roku. Ogłosił, że rozpoczyna karierę solową.

Muzycy zdecydowali, że nie będą kontynuowali działalności pod szyldem Perfectu bez udziału Grzegorza Markowskiego. „Głos” to ostatni singiel zespołu Perfect. W sieci zadebiutował nowy utwór, który jest pożegnaniem Perfectu z fanami.

Zespół został założony w 1977 roku, wydał dziewięć albumów studyjnych. W 1978 roku do grupy dołączył gitarzysta i wokalista Zbigniew Hołdys, który był autorem muzyki do największych przebojów grupy, jak m.in. „Autobiografia”, „Nie płacz Ewka”, „Niewiele ci mogę dać”, „Chcemy być sobą” czy „Ale wkoło jest wesoło”. Muzyk odszedł z zespołu w latach 80., po raz ostatni występując z Perfectem w 1987 roku na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie. Od lat zespół tworzą: Grzegorz Markowski (śpiew), Piotr Szkudelski (perkusja), Jacek Krzaklewski (gitara), Dariusz Kozakiewicz (gitara) i Piotr Urbanek.

Singiel „Głos” w wersji CD do kupienia tylko na:

https://kulturalnysklep.pl/product-pol-98913-Glos.html

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię