Lufthansa odwołuje tysiące lotów

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa odwołują kolejne 2 tysiące lotów, głównie krótkich połączeń krajowych. To już druga seria odwołań w okresie wakacyjnym.

Już w połowie czerwca Lufthansa ogłosiła, że usuwa 900 lotów z rozkładów lotnisk w Monachium i Frankfurcie nad Menem. Wtedy chodziło o połączenia w dni weekendowe. Kilka dni później niemiecki przewoźnik oznajmił, że w lipcu i sierpniu skasuje około 3700 lotów. Dziś poinformował o odwołaniu kolejnych 2 tysięcy połączeń w okresie wakacyjnym.

W oświadczeniu Lufthansy czytamy, że personel naziemny jest przeciążony i nie nadąża z obsługą pasażerów i bagaży. W ten sposób miałoby zostać odciążone natężenie ruchu na największych niemieckich lotniskach.

 

Wykreślone mają zostać głównie połączenia krajowe lub do krajów sąsiednich, które można łatwo zastąpić innymi środkami transportu. Władze Lufthansy spodziewają się, że szczyt wakacyjnego obciążenia nastąpi w przedostatnim tygodniu lipca, kiedy zaczynają się wakacje w Nadrenii-Palatynacie oraz Hesji.

(iar)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię