Ma ponad 240 milionów w bitcoinach….nie pamięta hasła

Ma ponad 240 milionów w bitcoinach....nie pamięta hasła

Mężczyzna, który zapomiał hasło do dysku bitcoinami o wartości około 240 milionów dolarów powoli oswaja się ze stratą.

Mieszkający w Kalifornii programista zapomniał hasła do dysku na którym znajdowały się bitcoiny. Tzw. prywatny klucz, pozwalający skorzystać z bitcoinów, przechowuj na dysku IronKey, który po dziesięciu nieudanych próbach logowania zaszyfruje ostatecznie dane. Programista wykorzystał już osiem prób.

Stephen Thomas otrzymał 10 lat temu Dokładnie 7002 bitcoiny za stworzenie filmu, który wyjaśniał działanie rynku kryptowalutowego. Były one wówczas warte od 2 do 6 dolarów za sztukę.

 

Minęło już dziewięć lat odkąd po raz pierwszy zdał sobie sprawę, że nie ma dostępu do swojego konta – przekazał  wywiadzie dla dla ABC7.„Był czas kiedy byłem po prostu zdesperowany, nie mam innego słowa, aby to opisać”– powiedział Thomas, przypominając, jak się czuł, kiedy pierwszy raz dowiedział się, że nie może znaleźć swojego hasła w 2012 roku. „Jaki człowiek gubi coś tak ważnego?”  pytał samego siebie.

Ale „czas leczy wszystkie rany” – jak twierdzi przez lata powoli pogodził się ze swoją stratą. Od czasu nagłośnienia sprawy w New York Timesie, setki ludzi z całego świata starają się mu doradzać. Niektórzy polecali wizytę u wróżek, medium czy też proroków. Sugerują nootropowe leki wzmacniające pamięć. Na razie jednak mężczyzna nie skorzystał z tych rad.

To nie pierwsza taka sytuacja, jest wiele osób, które kupiły Bitcoiny lata temu, kiedy były bardzo mało warte, zapisały gdzieś swoje hasło, „i po prostu myślały, że nic z tego nie będzie.”

AL

źródło: Abc News

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię