Mąka firmy General Mills skażona Salmonellą

Firma General Mills dobrowolnie wycofuje z półek sklepowych mąkę swojej produkcji z powodu obaw związanych ze skażeniem salmonellą.

Mąka Gold Medal oznaczona dniami 27 marca 2024 i 28 marca 2024 została poddana testom na  obecność Salmonelli Infantis. Wyniki badanych próbek były pozytywne.

W oświadczeniu przedstawiciele firmy napisali: „Wycofanie dotyczy dwóch kodów dat mąki uniwersalnej Gold Medal Unbleached All Purpose Flour w pięcio- i dziesięciofuntowych workach oraz dwóch kodów dat mąki uniwersalnej Gold Medal Bleached All Purpose Flour w workach dwu- i pięciofuntowych. Wszystkie inne rodzaje Gold Medal Flour są  przydatne do spożycia” – stwierdził General Mills w ogłoszeniu o wycofaniu.

Salmonella infantis może powodować nudności, biegunkę i inne działania niepożądane u zdrowych osób. Objawy mogą rozpocząć się w ciągu sześciu godzin i trwać od czterech do siedmiu dni.

Konsumenci proszeni są o sprawdzenie swoich zasobów i pozbycie się produktu, którego dotyczy to wycofanie. Konsumenci, którzy musieli wyrzucić produkty objęte tym wycofaniem, mogą skontaktować się z General Mills Consumer Relations pod numerem 1-800-230-8103.

Zakupy „Zero waste”? Jak najbardziej. Wprowadź te zwyczaje jak najszybciej

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię