Nie żyje aktorka Katarzyna Łaniewska. Miała 87 lat

Wicepremier Piotr Gliński napisał na Twitterze, że zmarła dziś Katarzyna Łaniewska była nie tylko aktorką, lecz również działaczką społeczną. „Działaczka opozycji antykomunistycznej, założycielka NSZZ „Solidarność” w Teatrze Ateneum, po 2010 roku zaangażowana w inicjatywy społeczne upamiętniające ofiary Tragedii Smoleńskiej.

Zaledwie kilka dni temu, w listopadzie, nagrodzona doroczną Nagrodą Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego za całokształt swojej drogi artystycznej i twórczej. „Niech Pani spoczywa w pokoju, Pani Katarzyno” – czytamy na Twitterze.

Zmarłą aktorkę pożegnała też rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. „Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Katarzynę Łaniewską. Droga Pani Kasiu, dziękujemy za wszystko. Pozostanie Pani w naszych sercach na zawsze. R.I.P” – napisała na Twitterze.

To właśnie Anita Czerwińska przekazała informację o śmierci Katarzyny Łaniewskiej. Aktorka miała 87 lat. Katarzyna Łaniewska zmarła w swoim domu rodzinnym. Kilka dni wcześniej przebywała w szpitalu, gdzie spędziła kilka ciężkich dni. Katarzyna Łaniewska urodziła się w 1933 roku w Łodzi. Przeżyła Powstanie Warszawskie. Ukończyła wydział aktorski PWST w Warszawie.

Występowała w teatrach warszawskich: Polskim, Dramatycznym, Narodowym, Ateneum. Była działaczką Związku Artystów Scen Polskich.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię