Płacą za leżenie w łożku. Chcesz się zatrudnić?

źródło: pixabay.com

Naukowcy z NASA i ESA wolą dmuchać na zimne. Szukają ochotników, którzy wezmą udział w nietuzinkowym badaniu. Przez 60 dni trzeba będzie leżeć w łóżku. Każdy z królików doświadczalnych dostanie wynagrodzenie w wysokości 16,5 tys. euro.

Badanie nazywa się AGBRESA 2019 (skrót od Artificial Gravity Bed Rest Study) i będzie przeprowadzone w Niemczech. Naukowcy poszukują kobiet i mężczyzn w wieku od 24 do 55 lat, niepalących. Wzrost kandydatów musi się mieścić w przedziale od 153 do 190 cm.

Testy potrwają 89 dni i odbędą się w dwóch turach. Pierwsza ruszy pod koniec marca i zakończy się w czerwcu. Druga wystartuje we wrześniu. Przez pierwszych 29 dni uczestnicy będą się aklimatyzować. Kolejnych 60 spędzą w łóżkach. Przez ten czas naukowcy będą intensywnie pracować.

Kosmiczne badanie

Naukowcy pochylą się nad problemem zaniku mięśni u astronautów, którzy przez dłuższy czas przebywają w kosmosie – czytamy na stronie Europejskiej Agencji Kosmicznej.

W trakcie badań eksperci z NASA i ESA przeprowadzą całe mnóstwo eksperymentów. Wezmą pod lupę m.in. równowagę, sprawność poznawczą czy wydolność sercowo-naczyniową kandydatów. Uczestnicy badania każdą czynność będą wykonywać w pozycji leżącej. Każdą bez względu na to, czy będzie chodziło o jedzenie, toaletę czy prysznic. Raz dziennie każdy z badanych wyląduje w wirówce.

Zainteresowani? Do badania AGBRESA 2019 można zgłosić się tu.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię