Polska obecna w amerykańskich mediach

Rosyjska inwazja oraz obrona kraju przez Ukraińców są dominującym tematem w amerykańskich mediach. I choć uwaga Amerykanów koncentruje się na Ukrainie, w wielu relacjach pojawia się Polska, niemal zawsze w pozytywnym kontekście.

Wiele amerykańskich stacji telewizyjnych i gazet wysłało swoich korespondentów do południowo-wschodniej Polski, w tym Przemyśla i Medyki. Podkreślają oni, że Polacy przyjmują dużą liczbę uchodźców z Ukrainy i że Polska wprowadziła wszelkie ułatwienia dla przybyszów zza wschodniej granicy, zadeklarowała przyjęcie wszystkich uchodźców, udziela im pomocy a nawet zezwoliła na zabieranie ze sobą zwierząt domowych.

„Cierpienie Ukraińców z powodu działań Rosji wywołało współczucie w krajach dawnego komunistycznego bloku, gdzie żywa jest pamięć moskiewskiego jarzma” – pisze New York Times pokazując zdjęcia tysięcy polskich samochodów czekających by zabrać spod granicy ukraińskich uchodźców.

 

Na platformach społecznościowych krąży też film pokazujący zbiórkę krwi dla Ukrainy. Media odnotowały również decyzję PZPN o odwołaniu meczu z Rosją w barażach Mistrzostw Świata a także zamkniecie przez Polskę przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię