Powstaje nowa wersja „Akademii Pana Kleksa” – kto zastąpi Piotra Fronczewskiego?

Wiadomo już, że powstanie nowa wersja kultowego filmu z lat 80 „Akademia pana Kleksa”.

Aktor, który został wybrany do głównej roli, wzbudza wiele emocji, na szczęście tych pozytywnych, mówi się, że jest to idealny casting.

Jest już znane nazwisko osoby, która wcieli się w ekscentrycznego nauczyciela i zastąpi Piotra Fronczewskiego od zawsze kojarzonego z tą rolą.

Na konferencji dotyczącej filmu twórcy wyjawili, kto zagra Ambrożego Kleksa, będzie to Tomasz Kot! Jednak Piotr Fronczewski również wystąpi w filmie, na ten moment nie wiadomo jeszcze, w kogo się wcieli.

 

To nie koniec niespodzianek, w bajce napisanej przez Jana Brzechwę, a później zekranizowanej w 1984 roku szkoła, do której trafił Adaś, jak wiadomo, była szkołą jedynie dla chłopców. To jedna z większych zmian, która pojawi się w najnowszej adaptacji, szkoła pana Kleksa będzie placówką dla wszystkich dzieci z imieniem na A, a główną postacią będzie dziewczynka o imieniu Ada.

Reżyser Maciej Kawulski powiedział „Praca nad filmem rozpoczęła się ponad trzy lata temu. W tym czasie stworzyliśmy zupełnie nową historię na motywach powieści Brzechwy. To swoista koedukacyjna przystań i podróż w głąb własnej wyobraźni, w którą zabierzemy najmłodszych widzów”.

Odbiorcy mogą spodziewać się treści, które będą uwielbiane przez najmłodsze osoby, ale również będą wchodziły w dialog z dorosłymi osobami, które wersję z 84 roku sami oglądali jako dzieci.

Warto dodać, że poza słynnym Piotrem Fronczewskim, w starszej ekranizacji powieści Brzechwy, zagrali również:
– zmarły w 2002 roku Bronisław Pawlik, który odegrał rolę Króla, czyli ojca Księcia Mateusza;
– Leon Niemczyk jako Golarz Filip;
– Wiesław Michnikowski jako Doktor Paj-Chi-Wo;

 

W późniejszych latach powstały także dalsze kontynuacje przygód Pana Kleksa „Podróże Pana Kleksa”, „Pan Kleks w Kosmosie” i „Triumf Pana Kleksa”. Wszystkie reżyserowane były przez Krzysztofa Gradowskiego, który zmarł nie tak dawno temu, bo w 2021 roku.

KULTURA

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię