Prezydent Duda odznaczył Lewandowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Prezydent Andrzej Duda odznaczył Roberta Lewandowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Order został przyznany „za wybitne osiągnięcia sportowe i za promowanie Polski na arenie międzynarodowej”.

Prezydent powiedział, że odznaczenie dla Roberta Lewandowskiego jest uhonorowaniem jego postawy, tego, że pozostaje sobą i reprezentuje nasz kraj. „Zawsze pan to podkreśla, za co jako prezydent jestem panu ogromnie wdzięczny. Zawsze podkreśla pan swoją polskość, zawsze mówi pan, że jest z Polski” – mówił Andrzej Duda.

Prezydent powiedział też, że reprezentując Polskę, Robert Lewandowski reprezentuje wszystkich nas, budując tym samym dobre imię Rzeczypospolitej. „Wszędzie tam, gdzie gra pan w piłkę. Jest pan kapitanem reprezentacji, człowiekiem, który ma patriotyczne poglądy i je demonstruje” – mówił.

Opublikowany przez Kancelaria Prezydenta RP Poniedziałek, 22 marca 2021

Prezydent, odnosząc się do słów Roberta Lewandowskiego, który mówił niegdyś, że nie liczy zdobywanych trofeów, bo wciąż myśli o następnych, wyraził nadzieję, iż nie jest to jedyne odznaczenie państwowe, jakie w życiu otrzyma kapitan reprezentacji Polski. „Są jeszcze trzy odznaczenia w naszym kraju z tych najwyższych odznaczeń, wyższych niż to, które pan otrzymał, które są do zdobycia. Jestem przekonany, że zdobędzie pan kolejne” – powiedział.

 

Robert Lewandowski odbierając odznaczenie przypomniał, że piłka nożna to sport drużynowy, a jego sukces to również zasługa trenerów, kolegów z boiska, sztabu i rodziny. Dziękując za wyróżnienie, zaznaczył, jak ważne jest dla niego to, że reprezentuje Polskę. „Chcę dumnie reprezentować nasz kraj, niezależnie od tego, czy gram z reprezentacją, czy w klubie. Zawsze z tyłu głowy jest i będzie to, skąd się pochodzi. Nigdy tego się nie wstydziłem, zawsze o tym głośno mówiłem” – podkreślił kapitan naszej reprezentacji.

Sportowiec dodał, że jest wdzięczny wszystkim osobom, które przy nim są i na co dzień go dopingują. Podziękował wszystkim za wsparcie i obecność. Przypomniał, że jest to ważne, gdyż sport, piłka nożna nie jest łatwy, a oczekiwania są duże. „Oczywiście, zawsze lubiłem wyzwania, mierzyć wysoko, czasami zdarzają się błędy, ale z takich rzeczy musimy wyciągać wnioski, iść do przodu, myśleć i wiedzieć, że można zrobić coś lepiej” – wyjaśnił. Piłkarz zapewnił, że stara się iść do przodu i nie chce spoczywać na laurach, niezależnie od tego, ile już wygrał.

Światowe Stowarzyszenie Prasy Sportowej AIPS uznało Roberta Lewandowskiego za najlepszego sportowca wśród mężczyzn w 2020 roku w Europie i na świecie. Ponadto – jako jedyny Polak w historii – otrzymał nagrodę Piłkarza Roku FIFA i UEFA. Obie nagrody otrzymał za 2020 rok W tym sezonie Bundesligi Robert Lewandowski zdobył 35 bramek i prowadzi w klasyfikacji strzelców.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię