Tajwan: N.Pelosi spotkała się z prezydent Tsai Ing-wen

Fot. Twitter @iingwen

Przewodnicząca Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu Nancy Pelosi spotkała się z prezydent wyspy Tsai Ing-wen. „Stany Zjednoczone chcą, aby Tajwan zawsze był wolny i bezpieczny” – mówiła na wspólnej konferencji prasowej.

Przewodnicząca Pelosi zapewniała też, że jej kraj będzie solidarny z Tajwanem.
„Mieszkańcy Tajwanu udowodnili światu, że dzięki odwadze i determinacji można zbudować spokojną i dostatnią przyszłość, nawet wobec wyzwań, przed którymi stoicie. Solidarność Ameryki z Tajwanem jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek w przeszłości. To jest przesłanie, które dziś niesiemy” – powiedziała Nancy Pelosi.

 

Prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen podziękowała za wsparcie Tajwanu w krytycznym momencie. Zapewniła jednocześnie, że Tajwan jest wiarygodnym partnerem Stanów Zjednoczonych i będzie nadal współpracował z USA w celu wzmocnienia współpracy w zakresie bezpieczeństwa, rozwoju gospodarczego i łańcuchów dostaw.

Wizycie delegacji amerykańskiego Kongresu na Tajwanie stanowczo sprzeciwiają się Chiny, grożąc zdecydowaną odpowiedzią. Wczoraj ponad 20 chińskich samolotów wleciało w strefę identyfikacji obrony powietrznej wyspy, którą Chiny uważają za część swojego terytorium.

IAR

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię