Tragiczny wypadek na planie filmu „Rust”. Jest ofiara śmiertelna

Foto: YouTube

Jak donosi biuro szeryfa powiatu Santa Fe, aktor i producent Alec Baldwin przypadkowo postrzelił dwie osoby na planie filmowym w Nowym Meksyku. Jedna osoba zmarła, a druga znajduje się w szpitalu pod opieką lekarzy.

W czwartek, 21 października 2021 r. biuro szeryfa Santa Fe otrzymało zgłoszenie, że na planie filmowym westernu „Rust” miała miejsce strzelanina. Zgodnie z podanym do wiadomości publicznej oświadczeniem, osobą która oddała strzały był Alec Baldwin. Mężczyzna oddał strzały z broni – rekwizytu znajdującego się na planie filmowym.

Halyna Hutchins, 42-letnia operatorka filmowa, została uznana za zmarłą po przetransportowaniu helikopterem do szpitala University of New Mexico. Reżyster, Joel Souza, 48 lat, został przewieziony karetką pogotowia do Regional Medical Christus St. Vincent i znajduje się w tej chwili pod opieką lekarzy.

„W chwili obecnej jest prowadzone śledztwo. Świadkowie są nadal przesłuchiwani przez detektywów i jak narazie nie postawiono nikomu zarzutów karnych” – poinformowało biuro szeryfa.

Rzecznik produkcji poinformował, że zdjęcia do filmu zostały tymczasowo wstrzymane. „Bezpieczeństwo naszej ekipy jest dla nas priorytetem” – zapewnił w wydanym oświadczeniu.

ZSS

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię