Zmiana zasad dla osób podróżujących do Wielkiej Brytanii

Brytyjczycy znoszą obowiązek testowania na koronawirusa dla zaszczepionych podróżnych.

Po przybyciu do Zjednoczonego Królestwa nie będzie trzeba wykonać testu antygenowego. „Obowiązek ten znika 11 lutego” – poinformował brytyjski minister transportu Grant Shapps.

Obecnie jeszcze przed wylotem trzeba wykupić test u prywatnych firm zatwierdzonych przez brytyjski rząd. Tak będzie jeszcze przez niespełna trzy tygodnie. „To oznacza, że po całych miesiącach testów przed wylotem i po przybyciu, miesiącach kwarantann i dodatkowych wydatków, zaszczepieni w pełni podróżni będą musieli zrobić tylko jedną rzecz: zweryfikować swój status za pomocą formularza lokalizacyjnego” – powiedział Grant Shapps.

 

Minister podkreślił, że „na razie” definicja pełnego zaszczepienia to dwie dawki. Z rządu płyną sygnały, że to może się zmienić, a wkrótce liczyć się będą tylko trzy zastrzyki.

Londyn poluzuje też zasady dla niezaszczepionych. Minister ogłosił, że zniknie obowiązek kwarantanny po dotarciu na Wyspy i wykonania testu PCR w ósmym dniu po przybyciu. Niezaszczepieni nadal będą musieli przetestować się przed wylotem, a także po przybyciu do Królestwa, najpóźniej w drugim dniu pobytu.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię