Zamówił 31 hamburgerów na DoorDash. Ciężkie jest życie rodziców dwulatka!

123
Fot. Facebook Kelsey Burkhalter Golden

NOWOŚĆ! Odsłuchaj! Jeśli nie możesz czytać…

 

Dwuletni chłopczyk ze stanu Texas w USA zamówił 31 cheeseburgerów, kiedy jego mama nie patrzyła. „Mam 31 cheeseburgerów do zjedzenia, jeśli ktoś byłby zainteresowany. Najwyraźniej mój dwulatek wie, jak zamawiać na DoorDash” – tak brzmiał post na Facebooku wstawiony przez Kelsey Burkhalter Golden, który zadziwił wiele osób.

Chłopiec bawiąc się telefonem wszedł do aplikacji, która dostarcza jedzenie do domu i kupił słynne kanapki wraz z dostawą. Co więcej, zostawił przy tym napiwek. Mama była w szoku gdy dostawa pojawiła się pod jej domem.

Kobieta załączyła również zdjęcie swojego szczęśliwego synka z 31 cheeseburgerami. Pod postem, Kelsey doczekała się wielu komentarzy od rodziców, którzy doświadczyli podobnych historii: „Moja córka pozwoliła swojemu półtorarocznemu dziecku pobawić się swoim telefonem” – tak brzmiał jeden z nich. „Jakimś cudem kliknął na aplikację Amazon i zamówił 3 iPhone’y”.

Inny komentarz był od osoby znającej dziecko, które zamówiło cały karnet ligi NBA. „To było około 70 meczy” – skomentował użytkownik. „Dzieciaki są zbyt mądre, jeżeli chodzi o technologię”

Niektórzy podsuwali nawet różne sposoby na pozbycie się nadmiaru jedzenia sugerując na przykład, aby Kelsey podrzuciła je do banku żywności.

 

Biorąc pod uwagę, że często dajemy bawić się dzieciom naszymi telefonami jak możemy zapobiec podobnym sytuacjom?

Jest wiele aplikacji, które uniemożliwia zakup bez podania hasła, lub w nowszych modelach bez użycia Face ID czy odcisku palca. Korzystając z iPhone’ów można także całkowicie wyłączyć opcje zakupów, używając funkcji Czas przed ekranem. Natomiast posiadacze Androida mogą skonfigurować uwierzytelnianie zakupów. Aby to zrobić należy otworzyć Google Play, wejść w ustawienia, potem uwierzytelnianie, a następnie kliknąć opcję „wymagaj uwierzytelnienia dla zakupów”.

W ten sposób, jeśli maluch będzie chciał coś zamówić przez telefon rodziców, będzie musiał wpisać hasło lub podać dane biometryczne takie jak odciski palców, tęczówki lub rozpoznawanie twarzy. Dzięki takim zabezpieczeniom nie powinniśmy skończyć z 31 cheeseburgerami.