USA po stopnieniu lodowców. Mamy nagranie

0
863
Science Insider

Jak będzie wyglądała Ameryka po stopnieniu lodowców? Na to pytanie odpowiada wirtualna mapa stworzona przez Business Insidera. Przyznajemy, że nagranie jest zatrważające.

Proces topnienia lodowców jest nieunikniony i nieodwracalny. W 2015 roku eksperci z NASA poinformowali, że poziom oceanów podnosi się o wiele szybciej, niż zakładano.

Od globalnej ewakuacji dzieli nas tylko 90 centymetrów. Jeżeli proces topnienia lodowców i czap lodowych się utrzyma, poziom oceanów podniesie się aż o 65,8 metra – alarmuje Science Alert. To tyle, co dwudziestopiętrowy wieżowiec.

Jeżeli dramatyczny scenariusz się spełni, z powierzchni Ziemi zniknie Floryda. Pod wodą znajdą się też Nowy Orlean, Houston, mokro będzie w Bostonie i w Nowym Jorku. Utoną Kalkuta i Szanghaj z 19 milionami mieszkańców.

Fantastyka naukowa? Niestety nie. Na szczęścia potrzeba aż 5 tysięcy lat, by zatopić cały lód na naszej planecie. Więc mamy jeszcze chwilę, by ten proces spowolnić. Bo o zatrzymaniu bądź cofnięciu globalnego ocieplenia możemy zapomnieć a ci, którzy twierdzą, że ocieplenie klimatu jest fikcją, powinni wrócić do szkoły.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię