Nadchodzi rewolucja. Facebook wprowadza własną walutę

źródło: Envato Elements

Społecznościowy gigant szykuje się do wprowadzenia wirtualnej waluty. Libra – bo tak ma się nazywać facebookowy pieniądz – będzie służyć do płacenia i transferów w należących do portalu aplikacjach.

W przyszłości kryptowaluta ma być także akceptowana na komunikatorze WhatsApp i w aplikacji Uber.

Facebookowy pieniądz ma mieć pokrycie w realnych aktywach. Społecznościowy gigant zapewnia, że płacenie Librą będzie proste jak bułka z masłem – tak, jak wysyłanie wiadomości na Messengerze – wyjaśnia portal amerykapopolsku.com.

Według Facebooka Libra ma być alternatywą dla wszystkich, którzy nie mają lub nie chcą mieć konta w banku – w praktyce to 1,7 mld osób na całym świecie.

Wirtualny pieniądz wejdzie na rynek w 2020 roku. Projekt będzie zarządzany przez niezależną organizację non-profit Libra Association. Kryptowalucie będzie dedykowana specjalna aplikacja Calibra, za pomocą której będzie można zarządzać wirtualnym portfelem. Calibra ma być integralną częścią Messengera i komunikatora WhatsApp – potwierdza Facebook.

Facebook.com, tak będzie wyglądać aplikacja Calibra

Społecznościowy gigant zapewnia, że płatności Librą będą zupełnie bezpieczne a dane użytkowników – zaszyfrowane. Nikt nie będzie miał do nich dostępu.

Calibra umożliwi przesyłanie pieniędzy każdemu, kto posiada smartfona – czytamy w relacji prasowej Facebooka. Społecznościowy gigant planuje rozszerzenie oferty – w przyszłości Librą będzie można regulować rachunki, kupować bilety komunikacji miejskiej czy też po prostu zapłacić za kawę.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię