Jak Alabama walczy z pedofilami

Kilka miesięcy temu Gubernator Alabamy, Kay Ivey (R) podpisała ustawę, która będzie wymagać od osób skazanych za przestępstwa seksualne poddania się „kastracji chemicznej” jako warunkowi warunkowego zwolnienia – wymóg ten ma na celu powstrzymanie sprawców przed popełnieniem podobnych przestępstw. Gina Maiola, rzeczniczka prasowa Ivey powiedziała, że ​​prawo będzie miało zastosowanie do osób, które popełniają przestępstwa seksualne po 1 września 2019 roku.

Ustawa o „kastracji chemicznej” stanowi, że sędzia musi nakazać każdemu skazanemu za przestępstwo seksualne z udziałem dziecka poniżej 13 roku życia, aby zaczął otrzymywać leki hamujące testosteron na miesiąc przed zwolnieniem z więzienia. Większość przestępców będzie musiała zapłacić za leczenie, które będzie administrowane przez Ministerstwo Zdrowia Publicznego, dopóki sędzia nie zdecyduje, że leki nie są już potrzebne.

Reprezentant stanu, Steve Hurst (hrabstwo R-Calhoun), który zaproponował projekt ustawy, wyznał w wywiadzie dla CBS 42, że przeciwnicy ustawy twierdzą , że kastracja chemiczna jest nieludzka. „Zapytałem ich:„ Co jest bardziej nieludzkie niż to, że bierzesz małe niemowlę i molestujesz je seksualnie, a dziecko nie może się ani obronić ani uciec, i musi później przejść przez ten cały koszmar ” – powiedział CBS 42. – „Oznaczyli  dziecko na całe życie, a kara powinna pasować do przestępstwa” – dodał.

Nie po raz pierwszy Hurst zaproponował ustawę o kastracji. Według Anniston Star propozycja którą wysunął w 2011 r. wymagałby chirurgicznej kastracji – usuwania części jąder – dla osób skazanych za przestępstwa seksualne z udziałem dzieci poniżej 13 roku życia.

Zgodnie z nowym prawem sędzia – a nie lekarz – poinformuje sprawcę o skutkach leczenia. Przestępcy mogą w dowolnym momencie zrezygnować z przyjmowania leków i powrócić do więzienia. Każdy, kto przestanie otrzymywać leczenie kastracyjne bez zgody, zostanie uznany za winnego zbrodni klasy C, podlegającej karze do 10 lat więzienia i grzywny w wysokości do 15 000 USD.

Według danych Rape, Abuse & Incest National Network w 2016 r. Ponad 57 000 dzieci w Stanach Zjednoczonych doświadczyło molestowania seksualnego. W 93 procentach przypadków dziecko znało sprawcę.

W chwili obecnej, sześć innych stanów USA – Kalifornia, Floryda, Iowa, Luizjana, Montana i Wisconsin – nakazuje niektórym przestępcom seksualnym  przyjmowania leków hamujących wydzielanie testosteronu zgodnie z National Conference of State Legislature.

Przedstawiciel stanu Juandallynn Givan uważa, że trzeba zastanowić się nad ustawą i ewentualnymi do niej poprawkami. ​„Chęć molestowania dziecka bardzo często nie jest fizyczna, ale psychiczna. Musimy uporać się z umysłem drapieżnika” – powiedziała. „Nie martwmy się o fizyczne części ciała. Musimy sobie poradzić z tym co sprawia, że ​​robią to, co robią. ”

Adwokat Raymond Johnson przewiduje, że prawo może zostać zakwestionowane na podstawie ósmej poprawki, która chroni Amerykanów przed okrutnymi i niezwykłymi karami. Oby nie!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię