Mieszkasz w Illinois? Jest szansa że dostaniesz 200 dolarów od Facebooka

Jak donosi Daily Herald, Facebook zgodził się zapłacić 550 mln USD użytkownikom mieszkającym w Illinois w ramach ugody zbiorowej.

Seria pozwów, w tym jeden, złożony przez chicagowską firmę prawniczą Edelson PC, usiłowała udowodnić,  że ​​Facebook naruszył prawo Illinois Biometric Information Privacy Act, zbierając odbitki twarzy dla funkcji „tagowania”.

TechCrunch podał w czwartek, że osoby, które mieszkały w Illinois i korzystały z Facebooka od połowy 2011 r. do połowy 2015 r., mogą otrzymać odszkodowanie nawet w wysokości 200 USD.

Kwota 550 milionów dolarów stanowi największą wypłatę gotówkową w związku z pozwem dotyczącym ochrony prywatności. Ugoda czeka na zatwierdzenie przez sąd rejonowy. Po zatwierdzeniu ugody, osoby pokrzywdzone dostaną powiadomienia – ogłosił TechCrunch.

Po więcej informacji kliknij TUTAJ

„To ogromne zwycięstwo” – powiedział Michael Canty, szef grupy konsumentów ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego w Labaton Sucharow. „Tutaj, w stanie Illinois, została uchwalona ustawa, która ma na celu ochronę prywatności użytkowników a nie udaremniania innowacji. W miarę rozwoju technologii korporacje muszą dbać o prywatność swoich klientów i, co najważniejsze, przestrzegać prawa”.

Opracowanie: Ameryka po polsku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię