Co robić z psem na kwarantannie?

Kwarantanna to na pewno nie czas, kiedy swobodnie można wyjść z psem na spacer. Osoby objęte domową kwarantanną muszą bezwzględnie podporządkować się jej zasadom i siedzieć w domu.

Co w takim przypadku z psem?

Najlepiej, kiedy rodzina lub sąsiedzi mogą chwilowo zaopiekować się pupilem. Można też poprosić o samo wychodzenie z psem na spacery! Zwierzę należy przekazać przed drzwiami mieszkania unikając bezpośredniego kontaktu. Przygotowanego pupila (w obroży/szelkach i smyczy) można wystawić na klatkę  informując opiekuna zastępczego, że może go zabrać.
Osoba wyprowadzająca, dla zachowania dodatkowej ostrożności może założyć jednorazowe rękawiczki. W skrajnych przypadkach, kiedy taka pomoc nie jest możliwa, zostają poinformowane służby sanitarne, które mają obowiązek zająć się w tym czasie pupilem.
Kiedy spacery zastępcze nie są dla psa wystarczające, można je zamienić na zabawy węchowe w domu. Tu pojawia się ogromne pole do popisu. W internecie można znaleźć wiele wskazówek, jak stworzyć atrakcyjną zabawkę, która zmęczy czworonoga równie dobrze, jak spacer.
Kreatywnie spędzicie czas, a pupilowi dacie ogromną dawkę spełnienia potrzeb łowieckich i przyjemności.

Izabella Kozioł – Podaj Łapę

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię