Zdrowy klimat biznesowy w Chicago pomaga w rozwoju startupów

Chicago jest jedną z najlepszych aglomeracji w USA dla rozwoju firm prywatnych oraz startupów. Jednym z powodów są niskie koszty otwarcia i utrzymania biznesu. Według bazy danych nieruchomości Zillow średnia cena wynajmu pomieszczenia w Chicago wynosi 1 800 USD miesięcznie. Jest to o 60 procent taniej niż średnia cena w Nowym Yorku i 150% niż w San Francisco.

W rozwoju startupów pomaga również fakt, że 11 firm z Fortune 500 znajduje się właśnie w Chicago. W wielu przypadkach to firmy z listy Fortune 500 jak Boeing, Motorola, United czy Allstate korzystają z oferty i serwisów oferowany przez startupy przyczyniając się do ich szybszego rozwoju.

Strona Inc. co roku przygotowuje ranking najszybciej rozwijających się firm prywatnych w Ameryce. W podsumowaniu roku 2019 na liście Inc. 5000 znalazło się dziesięć najszybciej rozwijających się firm w Illinois. Oto pięć z nich:

GForce

  • 3-letni wzrost – 3,532%
  • Przychody – 14,4 mln USD

Firma GForce Life Sciences została założona przez Marka Gallaghera w 2013 roku. Firma dopasowuje pracodawców do wykwalifikowanych pracowników w firmach farmaceutycznych, medycznych i biotechnologicznych. To dzięki niszowemu segmentowi działalności firma osiągnęła duży wzrost.

UPshow

  • 3-letni wzrost – 2,236%
  • Przychody – 2,6 mln USD

W 2015 r. Adam Hirsen i Matt Gibbs uruchomili startup UPshow. Firma wpadła na pomysł instalowania ekranów reklamowych z wiadomościami marketingowymi i rozrywkowymi w restauracjach, barach, klubach fitness.

Fitness Cubed

  • 3-letni wzrost- 2,142%
  • Przychody – 10,3 mln USD

Firma została założona 5 lat temu przez Arnav Dalmia. Fitness Cubed produkuje linię kompaktowych trenażerów eliptycznych. Urządzenia Cubii zaczynają się od 249 USD i są dostępne w wersjach Junior, Pro i Elite.

RedShelf

  • 3-letni wzrost – 1,797%
  • Przychody – 46,2 mln USD

Trzecia najszybciej rozwijająca się firma edukacyjna na Inc 5000. Założona w 2012 roku przez Grega Fentona i Tima Haitaiana firma oferuje dostęp do zdigitalizowanych materiałów szkoleniowych, w tym podręczników, artykułów w czasopismach i innych. Ich cyfrowe oferty są sprzedawane studentom, ale firma współpracuje również z wydawcami i uniwersytetami.

OppLoans

  • 3-letni wzrost – 1,435%
  • Przychody – 134,2 mln USD

Po raz czwarty na liście Inc. 5000. Firma oferuje pożyczki osobiste dla pożyczkobiorców nie-prime w przedziale od 1 000 do 5 000 USD. OppLoans stworzone zostało przez Jareda Kaplana w 2012 roku. Firma ta została również uznana za jedno z najlepszych miejsc pracy w ubiegłym roku.

Więcej w dziale: Wiadomości z Chicago

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię