Jak zmieni się podróż samolotem po pandemii

Koronawirus zasadniczo uziemił wszystkie podróże lotnicze. Na razie nie wiadomo kiedy wrócimy do czasów beztroskiego latania przez ocean. Zatłoczone lotniska i wypełnione samoloty sprzyjają łatwemu rozprzestrzenianiu się zarazków. Linie lotnicze stoją przed ogromnym wyznaniem: jak zapewnić podróżnym podróż bez załapania wirusa.

Oto jakie zmiany zobaczymy w powirusowym lataniu:

1. Nie będzie dolewek – United Airlines już nie serwuje dolewek napoi. Cała puszka coca-coli czy wody gazowane brzmi dużo lepiej niż mały plastikowy kubeczek.
2. Koniec z samoobsługowymi koszyczkami z przekąskami – Delta, American i United wyeliminowały koszyki. Teraz ciasteczka i orzeszki będą przez stewardesę serwowane na tacy – po jednej sztuce.
3. Środkowe siedzenie – większość linii lotniczych zaprzestaje sprzedaży środkowych siedzeń w rzędzie.
4. Brak tłoku w rękawie lotniczym – nie ma znaczenie do jakiego klubu lotniczego należysz czy ile mil lotniczych uzbierałeś. Ostatni są pierwszymi. Linie lotnicze wprowadziły wpuszczanie na pokład numerami rzędów. Pierwsze osoby wsiadające do samolotu są z ostatniego rzędu.
5. Zbieranie śmieci – Alaska Airlines już wprowadziła na pokładach swoich samolotów zakaz zbierania śmieci przez personel. Każdy wyrzuca swoje śmiecie do bezdotykowych śmietników zamontowanych na pokładzie.
6. Wycofanie kart pokładowych – od paru lat linie lotnicze propagują używanie mobilnych kart pokładowych. W związku z pandemią będzie to wymogiem, gdyż papierowe karty znikną.
7. Poduszki i koce – w kolejną podróż zabierz swoje, bo lotniczych już nie uświadczysz.
8. Koniec ze słuchawkami i gazetami – darmowe słuchawki rozdawane podczas lotów również wychodzą z użycia. A w kieszonkach pod stolikiem nie znajdziemy darmowych magazynów. Będą one dostępne tylko w formie cyfrowej.
9. Posiłek – nie wiadomo jeszcze co linie lotnicze zrobią z posiłkami na lotach międzykrajowych. W USA większość odchodzi od sprzedaży posiłków podczas lotów.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię