Najnowsza aktualizacja oprogramownia Apple pomoże ci odblokować telefon podczas noszenia maski

Najnowsza aktualizacja oprogramowania Apple iPhone, iOS 13.5 przychodzi z pomocą dla osób noszących maski.

Używając Face ID – oprogramowania Apple do rozpoznawania twarzy, oczy, nos i usta użytkownika muszą być widoczne, aby Face ID mogło rozpoznać właściciela telefonu. Niestety noszenie maski na twarzy utrudnia odblokowanie telefonu z użyciem funkcji Face ID. Program ten nie ma możliwości rozpoznania naszego nosa i usta kiedy są schowane pod maską.

Dlatego też Apple opracowało aktualizację Face ID, które pomoże użytkownikom odblokowywać telefon.
Po zainstalowaniu aktualizacji, Face ID nie będzie próbował kilkakrotnie rozpoznać twarz użytkownika za każdym razem wysysłając wiadomość negatywną. Gdy Face ID nie powiedzie się za pierwszym razem, użytkownik może przesunąć palcem w górę od dołu ekranu i wprowadzić hasło, aby odblokować telefon lub zatwierdzić transakcję Apple Pay. Można również pominąć Face ID i od razu przesunąć palcem w górę od dołu ekranu iPhone’a, aby go odblokować.
Jeśli korzystanie z Face ID jest zbyt irytujące, można je całkowicie wyłączyć. Aby to zrobić, należy otworzyć aplikację Settings na telefonie iPhone i przewinąć w dół do opcji Face ID & Password. Po kliknięciu należy wprowadzić swój kod dostępu i wyłącz iPhone Unlock.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię