Reforma policji w San Francisco

W San Francisco policja reagować będzie tylko na kryminalne przestępstwa. O wprowadzeniu nowych zasad funkcjonowania policji poinformowała burmistrz miasta London Breed. Jest to odpowiedź na trwające w USA protesty i żądania reformy policji.

„Musimy ograniczyć możliwości konfrontacji policji ze społecznością naszego miasta” – powiedziała burmistrz London Breed. Policja będzie reagować tylko wtedy, kiedy dojdzie do przestępstw kryminalnych. Patrole policyjne w mieście mają być zmniejszone. W ramach reformy wprowadzono m.in. zakaz używania broni palnej przeciwko nieuzbrojonym cywilom, gazu łzawiącego i innych niebezpiecznych środków.
Sprawami narkomanii, przemocy w rodzinie, w szkole, czy sporów sąsiedzkich zajmować się będą cywilne, nieuzbrojone, jednostki do spraw sytuacji kryzysowych. W ich skład wchodzić będą pracownicy socjalni i lokalni działacze. To oni zajmować się będą również niesieniem pomocy bezdomnym i chorym psychicznie. Jak napisał dziennik Los Angeles Times, nie ustalono jeszcze, kto będzie odpowiedzialny za kontrolowanie ruchu drogowego.
San Francisco jest kolejnym amerykańskim miastem, po Nowym Jorku, które reformuje policję.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Małgorzata Kałuża/Nowy Jork/w Wj

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię